fot. Juventus

Juventus otwiera sekcję esportową przy wsparciu Astralis Group

Lista klubów sportowych, które postanowiły otworzyć się na esport, stale się powiększa. Dziś dołączył do niej Juventus, 35-krotny piłkarski mistrz Włoch, który swoją działalność na polu elektronicznej rywalizacji postanowił rozpocząć od dywizji eFootball PES 2020.

Wejście do świata esportu, któremu sprzyja nasze partnerstwo z Konami, nie tylko daje nam możliwość, by zwrócić się do nowej i licznej publiki, ale także stanowi dowód na to, że Juventus zwraca uwagę na ewolucję form rozrywki i zainteresowanie społeczne – przyznał Giorgio Ricci, który w Juventusie pracuje jako Chief Revenue Officer. – Nasz klub zawsze był gotowy, by podejmować nowe wyzwania, dlatego dziś rozpoczynamy tę przygodę, dumni z tego, że po raz kolejny udało nam się zastosować do naszej filozofii: żyj naprzód – dodał.

Nowymi nabytkami Juventusu zostali trzej Włosi – Ettore Giannuzzi, Luca Tubelli oraz Renzo Lodeserto. Każdy z nich pochwalić się może sukcesami zarówno krajowymi, jak i międzynarodowymi. Najwięcej triumfów zgromadził jednak ten pierwszy, Giannuzzi, który ma na swoim koncie m.in. mistrzostwo UEFA Youth League oraz WESG Olympic. Cała trójka wspólnie rywalizować będzie w organizowanych przez Konami rozgrywkach efootball.pro, w których udział weźmie w sumie dziesięć formacji.

Co ciekawe, turyńskiemu klubowi przy stworzeniu sekcji esportowej pomagało Astralis Group, które fanom CS:GO kojarzy się oczywiście z duńską formacją Astralis, natomiast kibice LoL-a będą łączyć grupę z rywalizującym w LEC Origen. Nowy partner Juventusu odpowiadać ma za kwestie operacyjne.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ogłoszono wszystkie przystanki DreamHacka na 2020 rok

Turnieje z cyklu DreamHack to już stały element corocznego kalendarza imprez na scenie esportowej. Nie inaczej będzie w 2020 roku – na kolejne dwanaśc...