fot. ESL/Adam Łakomy

ARCY blisko zamkniętych eliminacji do IEM Katowice, dziś także polsko-polski bój o MDL-a

Wszyscy doskonale wiemy, że marzeniem każdego polskiego gracza CS:GO jest występ na Intel Extreme Masters Katowice. Nic więc dziwnego, iż wczoraj na starcie pierwszych otwartych eliminacji do przyszłorocznej edycji rozgrywek stanęła niemalże cała krajowa czołówka. Jak poradzili sobie biało-czerwoni? Nie będziemy już dłużej trzymać was w niepewności i powiemy wprost: jest dobrze!

W walce o przepustkę do zamkniętej części kwalifikacji wciąż liczy się bowiem ARCY. Korzystający ze wsparcia Filipa „NEO” Kubskiego zespół wczoraj bez większych problemów rozprawił się z czterema pierwszymi rywalami, by w przedostatnim – według pierwotnego harmonogramu – meczu dnia zmierzyć się z dobrze sobie znanym… x-kom AGO. Jastrzębie wcześniej wygrały chociażby z piątką Jarosława „pashyBicepsa” Jarząbkowskiego i bez wątpienia były gotowe, by po raz czwarty w ciągu ostatnich dni rzucić wyzwanie ARCY.

Mimo późnej pory (bo batalia ruszyła koło północy) gracze obu drużyn utrzymali dobrą formę z poprzednich gier i dostarczyli nam ogromnych emocji. Do rozstrzygnięcia starcia na Duście2 potrzebne były przecież aż 64 rundy! Dopiero w szóstej dogrywce szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliło bardziej doświadczone ARCY, które dzięki temu potrzebuje jeszcze zaledwie dwóch zwycięstw, by dołączyć do Illuminar Gaming w zamkniętych eliminacjach do katowickiego IEM-u. Dziś podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego podejmą w trybie BO1 Unique Team, a jeśli nie powinie im się noga, to następnie w meczu o awans (już BO3) zagrają z Nemigą Gaming.

Wieczorem na serwerze pojawią się również Actina PACT oraz Wisła All in! Games Kraków, które staną do bratobójczego boju o jeden z ostatnich slotów w 33. sezonie ESEA Mountain Dew League. Obie drużyny w barażach pozwoliły sobie już na jedną bolesną wpadkę i straciły cały margines błędu. Na całe szczęście utrzymanie stało się udziałem Virtus.pro, co oznacza, iż w MDL-u drugi raz z rzędu będzie nam dane śledzić poczynania czterech nadwiślańskich formacji.

Dzisiejszy harmonogram prezentuje się następująco:

11 grudnia
18:00 ARCY vs Unique Team BO1 transmisja
18:00 Actina PACT vs Wisła All in! Games BO3 transmisja
21:00 Nemiga Gaming vs ARCY/Unique BO3
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Mistrzowie skauta, budźcie się. Czwarty tydzień operacji Shattered Web już aktywny

Dla graczy CS:GO, którzy mają ochotę wypełniać misje z operacji Shattered Web, tydzień wcale nie rozpoczyna się w poniedziałek, a dopiero we wtorkowe...