fot. ESL/Adam Łakomy

ARCY dołącza do Illuminar w zamkniętych kwalifikacjach do IEM Katowice 2020!

ARCY będzie drugim obok Illuminar Gaming polskim zespołem, który zagra w styczniu w zamkniętych kwalifikacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2020. Ekipa wspierana przez Filipa „NEO” Kubskiego rozprawiła się ze wszystkimi rywalami podczas otwartych eliminacji, pieczętując awans zwycięstwem 2:0 odniesionym nad Nemigą Gaming.

Nemiga Gaming 0:2 ARCY
Train 14:16 Mirage 8:16 Nuke

Decydujący o wszystkim pojedynek rozpoczął się na Trainie, będącym wyborem Polaków. Nasi rodacy nie zaliczyli jednak piorunującego początku, bo na sam start dwukrotnie musieli uznać wyższość rywali. Niemniej jednak wkrótce worek z punktami otworzył się również po stronie zawodników znad Wisły, choć ci zdecydowanie mieli problem z regularnym wygrywaniem. Wobec tego pod koniec pierwszej połowy to rywale przejęli inicjatywę i grę w roli antyterrorystów zakończyli serią pięciu kolejnych triumfów. Passa ta została nawet przedłużona do sześciu rund z rzędu, gdy gracze Nemigii zwyciężyli w pistoletówce. Szczęśliwie skład Wiktora „TaZa” Wojtasa w porę pozbierał się po tym, jakby nie patrzeć, mocnym ciosie wyprowadzonym przez oponentów i w następnych minutach to właśnie nasi rodacy kontrolowali przebiegu meczu. Ale nie mogło być przecież tak łatwo – to znaczy teoretycznie mogło, ale nie było. W końcówce regulaminowego czasu gry sytuacja mocno się wyrównała, jednak ostatnie słowo należało do ARCY – podopieczni Mariusza „Loorda” Cybulskiego po ogromnych emocjach zamknęli mapę wynikiem 16:14.

Na Mirage’u polski zespół zaczął jednak dość niemrawo – i to nawet mimo tego, że wygrał pistoletówkę. Nemiga odpowiedziała bowiem czterema zdobytymi z rzędu punktami i wysunęła się na prowadzenie. Ale nie cieszyła się nim zbyt długo, bo Polacy za chwilę odpowiedzieli tym samym… a po chwili sytuacja się powtórzyła – z tą różnicą, że tym razem obie formacje dopisały do swoich kont po trzy wygrane. Koniec końców przed zmianą stron to Mikołaj „mouz” Karolewski i spółka legitymowali się najmniejszą możliwą zaliczką. Oblicze spotkania totalnie zmieniło się natomiast, gdy nasza krajowa piątka przeszła do ataku. Wówczas półfinaliści ESL Mistrzostw Polski przycisnęli rywali do ściany i bezwzględnie wykorzystywali ich każdy błąd. Ekipa złożona z trzech Białorusinów została sprowadzona do roli statystów i w żaden sposób nie potrafiła tego zmienić. A ARCY szalało i finalnie na przestrzeni całej drugiej połowy oddało konkurentom tylko jedno oczko. Polska górą!

Oprócz ARCY promocję do zamkniętych kwalifikacji do IEM Katowice 2020 wywalczyło dziś także Heroic, które pokonało w decydującym pojedynku BIG wynikiem 2:0. Kolejne otwarte eliminacje już 7 i 8 stycznia.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cloud9 ruszy na zakupy i ściągnie uczestników finałów EPL?

Były transfery na zewnątrz, przyszła pora na wzmocnienia? Jak twierdzi Jarek "DeKay" Lewis, Cloud9 upatrzyło już sobie zawodników, którzy mieliby repr...