fot. DreamHack/Alex Maxwell

Pewne zwycięstwo Illuminar na inaugurację DH Open Sevilla!

Illuminar Gaming nie mogło wyobrazić sobie lepszego startu na DreamHack Open Sevilla 2019. Polski zespół wygrał w dość przekonującym stylu z GODSENT na inaugurację turnieju w Hiszpanii i jeszcze dziś wieczorem stanie przed pierwszą szansą na awans do play-offów imprezy.

GODSENT 8 : 16 Illuminar Gaming

(DH Open Sevilla – grupa B)
8 4 Nuke 11 16
4 5

Runda otwierająca spotkanie nie ułożyła się po myśli Polaków, którzy byli w stanie wyeliminować tylko dwóch rywali. Niemniej nasi rodacy nie załamali się nie najlepszym startem i zaraz popisali się udanym forcem. Triumf w tej potyczce nie byłby możliwy, gdyby nie bomba rozbrojona przez Oskara „oskarisha” Stenborowskiego dosłownie na ułamki sekund przed wybuchem. Od tamtego momentu iHG wyraźnie złapało wiatr w żagle i korzystając z przewagi strony broniącej na Nuke’u powoli budowało zaliczkę. ESL Mistrzowie Polski bez trudu raz po raz odpierali ataki przeciwników – i to bez względu na to czy GODSENT dysponowało pełnym wyposażeniem, czy samymi pistoletami. Seria wygranych nadwiślańskiego składu trwała aż do 12. rundy. Wówczas drugie oczko w tej połowie dopisała międzynarodowa formacja, ale nawet jej przełamanie nie mogło przyćmić świetnej postawy podopiecznych Adriana „IMD” Piepera.

Co nie udało się na początku meczu, stało się udziałem Polaków po zmianie stron – ci wygrali bowiem pistoletówkę, a patrząc na tablicę wskazującą wynik 12:4, był to niewątpliwie ogromny krok na drodze do upragnionego triumfu w całym pojedynku. Niestety nie wszystko mieniło się w tak jasnych barwach, bo już po chwili dali o sobie znać Jesse „zehN” Linjala i spółka. To właśnie wielonarodowościowa piątka zaskoczyła naszych rodaków w rundzie ze słabszym ekwipunkiem. Od tamtego momentu inicjatywa była już po stronie wielonarodowościowej piątki, która w miarę upływu czasu odzyskiwała wigor. Ale i z takich opresji iHG dało radę się wygrzebać, a po wróceniu na właściwe tory oponenci znów nie mieli za wiele do powiedzenia i po chwili Polacy mogli zbić piątki i zebrać zasłużone gratulacje od trenera.

>>> ZOBACZ STATYSTYKI Z TEGO MECZU <<<

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale DreamHacka na Twitchu. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Sevilla 2019 zapraszamy do naszej relacji.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MAD Lions nabywcą składu CS:GO Tricked

Jeszcze do niedawna MAD Lions kojarzone było tylko i wyłącznie z Półwyspem Iberyjskim. Hiszpańskie Lwy niedawno jednak zameldowały się na najwyższym e...