fot. ESL/Stephanie Lieske

mousesports lepsze od OG, finał cs_summit 5 nie dla mantuu

mousesports to pierwszy finalista rozgrywanego w Los Angeles cs_summit 5. Dowodzona przez Finna „karrigana” Andersena ekipa podczas sobotniego półfinału okazała się lepsza od międzynarodowego składu OG, którego członkiem jest m.in. Mateusz „mantuu” Wilczewski.

mousesports 2 : 1 OG
Mirage 12:16 Inferno 16:5 Dust2 16:12

Pierwsze minuty spotkania przebiegały po myśli popularnych Myszy, które na Mirage’u świetnie radziły sobie w ataku i raz po raz przebijały się przez średnio radzącą sobie defensywę OG. Na przestrzeni całej pierwszej połowy aż dziesięciokrotnie udało im się zapunktować, co stawiało mantuu i jego kolegów w bardzo trudnej sytuacji. Ci jednak nie poddali się i po przerwie ruszyli do odrabiania strat. Co więcej, wychodziło im to fantastycznie, bo mouz było kompletnie bezsilne. Nagle dystans dzielący obie ekipy zaczął błyskawicznie topnieć, aż w 22. rundzie doszło do remisu 11:11. Ale na tym niedawno powołana do życia ekipa nie poprzestała i już po chwili mogła świętować triumf w stosunku 16:12.

Taki obrót spraw wyraźnie rozzłościł zespół karrigana, bo ten na Inferno bezlitośnie rozprawił się ze swoim przeciwnikiem. Dość powiedzieć, że w szczytowym okresie podopieczni niemieckiej organizacji prowadzili już 15:1 i dopiero wtedy pozwolili dojść oponentom do głosu. Niemniej było to tylko przedłużanie agonii OG, które finalnie zostało rozgromione 5:16. O losach awansu miał więc przesądzić Dust2, który był najbardziej wyrównaną ze wszystkich rozegranych dziś map. Bardzo długo obie drużyny szły ze sobą łeb w łeb i wydawało się, że konieczna może być nawet dogrywka. Ale do tej koniec końców nie doszło, bo w ostatnich minutach mantuu i spółka złapali zadyszkę, a mousesports wykorzystało to bezlitośnie, przechylając szalę zwycięstwa na swoją stronę wynikiem 16:12.


W drugim dzisiejszym półfinale Virtus.pro podejmie G2 Esports. Spotkanie te wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Beyond The Summit na Twitchu. Po więcej informacji na temat cs_summit 5 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

DH Open: North vs CR4ZY – statystyki graczy

Za North za bardzo słaby rok, w którego trakcie duńska formacja wypadła ze ścisłej światowej czołówki. Niemniej na otarcie łez udało jej się sięgnąć p...