fot. Riot Games

Caps przeniesie się na ADC, aby móc pokonać Rekklesa? Tak twierdzi Jankos

Trzy dni temu G2 Esports po raz kolejny zaskoczyło społeczność League of Legends na całym świecie. Na profilu organizacji na twitterze pojawił się bardzo ciekawy materiał, w którym to dwóch czołowych zawodników dywizji LoL-a, Rasmus „Caps” Winther oraz Luka „PerkZ” Perković postanowili… zamienić się liniami. Całość utrzymana była w typowym dla drużyny komediowym klimacie, przepełnionym memami i początkowo większość uznała to za zwykły żart… Czy słusznie?

Sytuacja zaczęła się dynamicznie zmieniać w kolejnych godzinach, w trakcie których temat był kontynuowany, a obaj zainteresowani panowie bez najmniejszych wątpliwości przekonywali, że nie jest to żadnego rodzaju żart i faktycznie w 2020 roku zobaczymy Capsa w roli marksmana, a PerkZ raz jeszcze wystąpi na środkowej alejce, na której ostatni raz widzieliśmy go w 2018 roku. Szczególnie podekscytowany wydawał się Winther, który za swoim Instagramie na bieżąco odpowiadał zdezorientowanym kibicom, że będzie od teraz grać na innej linii.

Co więcej, w trakcie całego tego zamieszania G2 nie wydało żadnego sprostowania, wyjaśnienia, a wręcz przeciwnie organizacja na swoim profilach społecznościowych podsycała atmosferę, dodając wpisy o tym, że trudno w to uwierzyć, że największa zamiana linii w historii właśnie się dokonała. A ostatecznie oliwy do ognia dolał… Marcin „Jankos” Jankowski, który w trakcie swojej transmisji na Twitchu przyznał, że zamiana linii to prawda, a wynikła ona m.in. z tego, że Caps chciałby zmierzyć się z Martinem „Rekklesem” Larssonem i pokonać go, zdobywając tytuł najlepszego ADC w Europie.

 

Oczywiście wciąż nie ma oficjalnego i niepodważalnego potwierdzenia, że faktycznie Caps z PerkZem zamienią się liniami, jednak wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że faktycznie nie jest to żart, ani też żadne ze specjalnych wydarzeń, z których G2 słynie. Wydaje się wiec, że faktycznie na naszych oczach dokonała się jedna z największych i zarazem najbardziej kontrowersyjnych zmian pozycji w historii europejskiej sceny LoL-a.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nie żyje bruttJ, 19-letni gracz CS:GO z Brazylii

W świecie esportu rzadko kiedy zdarza się, że czynny gracz umiera, za każdym razem taka sytuacja odbija się więc szerokim echem. Nie inaczej jest w pr...