Virtus.pro NEO
fot. ESL/Bart Oerbekke

ex-VP odpada z UML, ARCY z NEO wraca na zwycięską ścieżkę

Za nami ważne pojedynki dla aż trzech polskich drużyn, które walczyły o utrzymanie się w rozgrywkach online. Okazało się, że to z pozoru proste zadanie udało się tylko ARCY, które pokonało Nemigę Gaming w SECTOR: MOSTBET. Gracze ex-Virtus.pro oraz Wisły All in! Games Kraków zostali natomiast wyeliminowani przez swoich rywali z kolejno United Masters League Season 2 oraz LOOT.BET Season 5.

W pierwszym dzisiejszym spotkaniu byli reprezentanci Virtus.pro zmierzyli się z Hard Legion w ramach United Masters League. Rosjanie od samego początku starcia na Overpassie znajdowali się na prowadzeniu. Ekipa Janusza „Snaxa” Pogorzelskiego zdołała oprzeć się ich miażdżącej ofensywie dopiero pod koniec pierwszej połówki i odrobiła dzięki temu pięć punktów. Po zamianie stron Polacy wygrali pistoletówkę, a gracze z Europy Wschodniej zwyciężyli force’a i niebawem zakończyli mecz wynikiem 16:6. Na początku starcia na Mirage’u Rosjanie próbowali ponownie zdominować naszych rodaków, lecz ci po chwili przeszli do kontrataku i zatriumfowali w pierwszej części potyczki. Po chwili nadwiślańscy zawodnicy zgarnęli rundę pistoletową, natomiast potem pozwolili oponentom osiągnąć znaczną przewagę i ostatecznie wygrać serię.

Szczęścia nie mieli również gracze Wisły All in! Games Kraków. Polacy zostali pokonani przez Nordavind w półfinale drabinki przegranych LOOT.BET Season 5. Podczas batalii na Overpassie Skandynawowie mimo słabego początku zdołali zdominować krajową formację, a później, korzystając ze zdobytej w pierwszej części przewagi, pokonali ich 16:13. W następnym pojedynku przez większość czasu lepiej na serwerze spisywali się zawodnicy z Europy Północnej. Dopiero tuż przed zamianą stron reprezentanci Wisły All in! ocknęli się i wyrwali rywalom cztery rundy. W drugiej połówce nasi rodacy odrobili kolejne pięć punktów, ale Nordavind przeszło do kontrataku i po kilku minutach zakończyło starcie wynikiem 16:9.

Powody do zadowolenia mogą mieć natomiast grający w SECTOR: MOSTBET zawodnicy ARCY. Na start Filip „NEO” Kubski i jego koledzy całkowicie rozgromili przeciwników na Vertigo, gdzie w pierwszej połówce ci zgarnęli zaledwie trzy oczka, a do końca meczu zaledwie podwoili swój dorobek. Rodzima ekipa znakomicie poradziła sobie również w drugiej potyczce. Polacy najpierw uzyskali pięciopunktową przewagę do przerwy, a po zamianie stron mimo zauważalnie lepszej gry międzynarodowego składu zdołali domknąć spotkanie wynikiem 16:12 i wyrzucili zagraniczną piątkę za burtę rozgrywek.

Tak prezentują się dzisiejsze wyniki Polaków:

19 grudnia
14:00 Hard Legion 2:0 ex-Virtus.pro
Overpass 16:6
Mirage 16:10
17:55 Wisła All in! Games 0:2 Nordavind
Overpass 13:16
Inferno 9:16
20:00 ARCY 2:0 Nemiga Gaming
Vertigo 16:6
Mirage 16:12

Dzięki triumfowi ARCY już niebawem zmierzy się z HAVU w kolejnym meczu SECTOR: MOSTBET. Jutro natomiast x-kom AGO rozegra mecz ze SKADE o utrzymanie w LOOT.BET Season 5. Pełną listę nadchodzących i już zakończonych spotkań Polaków znajdziecie tutaj.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy grupy BLAST Premier Spring Series

W czwartkowy wieczór odbyło się losowanie grup, w jakich mierzyć się ze sobą będą uczestnicy wiosennej edycji BLAST Premier 2020. Dzięki temu już tera...