Mimo że święta tuż za pasem, ciągle jesteśmy świadkami kolejnych ważnych wiadomości ze świata esportu. Na początku ubiegłego tygodnia dowiedzieliśmy się o końcu przygody Polaków z Virtus.pro. W miniony weekend poznaliśmy zaś szczegóły współpracy x-komu AGO z Rogue, które wspólnie wystawią zespół w Ultralidze. Wyłoniono także triumfatora EPICENTER 2019. Poniżej przeczytacie o tych i innych interesujących wydarzeniach ostatnich siedmiu dni:

Gracze AVANGAR zajmują miejsce Polaków w Virtus.pro

» WYWIAD Z ROMANEM DVORYANKINEM «

To już koniec długiej przygody Polaków z Virtus.pro. Graczom znad Wisły, mimo kolejnych zmian kadrowych, nie udało się zażegnać kryzysu, który trawił ich od ponad dwóch lat, w związku z czym włodarze organizacji postanowili zastąpić naszych rodaków reprezentantami AVANGAR.

https://cybersport.pl/235853/to-koniec-gracze-avangar-zajmuja-miejsce-polakow-w-virtus-pro/

Veggie żegna się z Illuminar

Fryderyk "Veggie" Kozioł po raz kolejny opuścił szeregi Illuminar Gaming. 29-latek był członkiem organizacji od grudnia 2018 roku i doprowadził ją do triumfu w Polskiej Lidze Esportowej i ESL Mistrzostwach Polski, a do tego zdobyło wicemistrzostwo EU Masters 2018. Ostatnio pełnił w iHG funkcję Head of Esports.

https://cybersport.pl/236409/veggie-zegna-sie-z-illuminar/

AGO łączy siły z Rogue. Woolite pierwszym potwierdzonym graczem

W nadchodzącym sezonie Ultraligi miejsce Rogue Esports Club zajmie AGO ROGUE, czyli projekt stworzony w ramach współpracy obu organizacji x-komu AGO oraz Rogue. Pierwszym potwierdzonym graczem nowej drużyny został reprezentujący dotychczas REC Paweł „Woolite” Pruski.

https://cybersport.pl/236533/ago-i-rogue-lacza-sily-obie-organizacje-wspolnie-wystawia-zespol-w-ultralidze/

Team Vitality wygrywa EPICENTER 2019

Team Vitality z wysokiego C zakończyło 2019 rok. Czterech Francuzów i Brytyjczyk pokonali mousesports w wielkim finale EPICENTER 2019 po zaciekłej batalii. Najlepszym zawodnikiem turnieju ogłoszony został natomiast niezawody Mathieu "ZywOo" Herbaut.

https://cybersport.pl/236664/vitality-mistrzem-epicenter-mousesports-tym-razem-na-drugiej-lokacie/

Agresivoo dołącza do akademii Misfits

Tobiasz „Agresivoo” Ciba dołączył do Misfits Premier, którego trenerem kilkanaście dni temu został Adrian „Hatchý” Widera. Dla Polaka będzie to druga w karierze szansa na awans do League of Legends European Championship poprzez akademię grającego w niej zespołu.

https://cybersport.pl/236497/agresivoo-dolacza-do-hatchyego-w-akademii-misfits/

Ogłoszono Apex Legends Global Series

Twórcy Apex Legends zapowiedzieli w ubiegłym tygodniu cykl turniejów esportowych, którego łączna pula nagród wyniesie aż 12 milionów dolarów. W jej trakcie zostanie rozegranych dwanaście turniejów, z których pierwszy wystartuje już pod koniec stycznia. W marcu natomiast zostanie rozegrany Major.

https://cybersport.pl/236109/3-miliony-dolarow-w-puli-i-12-turniejow-w-2020-roku-powitajcie-apex-legends-global-series/


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.