STS
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 16-22 grudnia

Mimo że święta tuż za pasem, ciągle jesteśmy świadkami kolejnych ważnych wiadomości ze świata esportu. Na początku ubiegłego tygodnia dowiedzieliśmy się o końcu przygody Polaków z Virtus.pro. W miniony weekend poznaliśmy zaś szczegóły współpracy x-komu AGO z Rogue, które wspólnie wystawią zespół w Ultralidze. Wyłoniono także triumfatora EPICENTER 2019. Poniżej przeczytacie o tych i innych […]

Mimo że święta tuż za pasem, ciągle jesteśmy świadkami kolejnych ważnych wiadomości ze świata esportu. Na początku ubiegłego tygodnia dowiedzieliśmy się o końcu przygody Polaków z Virtus.pro. W miniony weekend poznaliśmy zaś szczegóły współpracy x-komu AGO z Rogue, które wspólnie wystawią zespół w Ultralidze. Wyłoniono także triumfatora EPICENTER 2019. Poniżej przeczytacie o tych i innych interesujących wydarzeniach ostatnich siedmiu dni:

Gracze AVANGAR zajmują miejsce Polaków w Virtus.pro

» WYWIAD Z ROMANEM DVORYANKINEM «

To już koniec długiej przygody Polaków z Virtus.pro. Graczom znad Wisły, mimo kolejnych zmian kadrowych, nie udało się zażegnać kryzysu, który trawił ich od ponad dwóch lat, w związku z czym włodarze organizacji postanowili zastąpić naszych rodaków reprezentantami AVANGAR.

TO KONIEC! Gracze AVANGAR zajmują miejsce Polaków w Virtus.pro!

Veggie żegna się z Illuminar

Fryderyk „Veggie” Kozioł po raz kolejny opuścił szeregi Illuminar Gaming. 29-latek był członkiem organizacji od grudnia 2018 roku i doprowadził ją do triumfu w Polskiej Lidze Esportowej i ESL Mistrzostwach Polski, a do tego zdobyło wicemistrzostwo EU Masters 2018. Ostatnio pełnił w iHG funkcję Head of Esports.

Veggie żegna się z Illuminar

AGO łączy siły z Rogue. Woolite pierwszym potwierdzonym graczem

W nadchodzącym sezonie Ultraligi miejsce Rogue Esports Club zajmie AGO ROGUE, czyli projekt stworzony w ramach współpracy obu organizacji x-komu AGO oraz Rogue. Pierwszym potwierdzonym graczem nowej drużyny został reprezentujący dotychczas REC Paweł „Woolite” Pruski.

AGO i Rogue łączą siły! Obie organizacje wspólnie wystawią zespół w Ultralidze

Team Vitality wygrywa EPICENTER 2019

Team Vitality z wysokiego C zakończyło 2019 rok. Czterech Francuzów i Brytyjczyk pokonali mousesports w wielkim finale EPICENTER 2019 po zaciekłej batalii. Najlepszym zawodnikiem turnieju ogłoszony został natomiast niezawody Mathieu „ZywOo” Herbaut.

Vitality mistrzem EPICENTER! mousesports tym razem na drugiej lokacie

Agresivoo dołącza do akademii Misfits

Tobiasz „Agresivoo” Ciba dołączył do Misfits Premier, którego trenerem kilkanaście dni temu został Adrian „Hatchý” Widera. Dla Polaka będzie to druga w karierze szansa na awans do League of Legends European Championship poprzez akademię grającego w niej zespołu.

Agresivoo dołącza do Hatchý’ego w akademii Misfits!

Ogłoszono Apex Legends Global Series

Twórcy Apex Legends zapowiedzieli w ubiegłym tygodniu cykl turniejów esportowych, którego łączna pula nagród wyniesie aż 12 milionów dolarów. W jej trakcie zostanie rozegranych dwanaście turniejów, z których pierwszy wystartuje już pod koniec stycznia. W marcu natomiast zostanie rozegrany Major.

3 miliony dolarów w puli i 12 turniejów w 2020 roku – powitajcie Apex Legends Global Series


Wszystkie artykuły z tego cyklu dostępne są pod tym linkiem.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
ZywOo Team Vitality EPICENTER 2019

ZywOo ogłoszony najlepszym zawodnikiem EPICENTER 2019

Gdy Team Vitality niespodziewanie pokonał rozpędzone mousesports w wielkim finale EPICENTER 2019, pewne było, że MVP wydarzenia zostanie Mathieu "ZywO...