STS
fot. ESL/Bart Oerbekke

BnTeT ostatnim elementem układanki Gen.G Esports

Po kilku tygodniach włodarze Gen.G Esports zakończyli wreszcie kompletowanie pierwszego w swojej historii składu CS:GO. Zgodnie z pojawiającymi się już od jakiegoś czasu plotkami ostatni wolny fotel w drużynie zgarnął Hansel „BnTeT” Ferdinand.

Pochodzący z Indonezji gracz ostatnie blisko trzy lata spędził pod banderą TYLOO, stając się największą gwiazdą tej formacji. To przy jego znaczącym wsparciu azjatycki zespół po raz pierwszy zapewnił sobie w 2018 roku awans na Majora, potem występując jeszcze na dwóch imprezach tej rangi. Ponadto Fedrinand i spółka sięgali m.in. po triumf w StarLadder & ImbaTV Invitational Chongqing 2018, a kilka tygodni temu dotarli do czołowej czwórki CS:GO Asia Championships 2019, wyprzedzając tam chociażby G2 Esports czy też Evil Geniuses. Sam BnTeT na przestrzeni swojej przygody z byłym już pracodawcą wypracował rating na poziomie 1,20.

Teraz 24-latek będzie miał okazję po raz pierwszy w karierze sprawdzić się w regularnej rywalizacji w Ameryce Północnej. W składzie Gen.G zajmie on miejsce, które ostatnio zajmował Hunter „SicK” Mims – pozostający bez stałego zatrudnienia Amerykanin pełnił rolę tymczasowego zmiennika, ale i tak zdążył wraz z ekipą awansować do zamkniętych eliminacji do Intel Extreme Masters Katowice 2020. I prawdopodobnie jeszcze w nich zagra, bo sam BnTeT potwierdził, iż do drużyny dołączy dopiero po zakończeniu zamkniętego turnieju kwalifikacyjnego do katowickiego IEM-a w Azji, który zaplanowano na 7-9 stycznia.

W tej sytuacji skład Gen.G Esports prezentuje się następująco:

  • Damian „daps” Steele
  • Timothy „autimatic” Ta
  • Kenneth „koosta” Suen
  • Sam „s0m” Oh
  • Hansel „BnTeT” Ferdinand
  • Chris „Elmapuddy” Tebbit – trener
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Poznaliśmy piątkę 10-lecia polskiego League of Legends

W niedzielę zakończyło się wyjątkowe w skali polskiej sceny esportowej wydarzenie, które przez wielu nazywane było polskimi All-Starsami. Mowa rzecz j...