Jak zapewne zdążyliście zauważyć, od kilku dni na łamach Cybersportu przybliżamy Wam wydarzenia mijającego 2019 roku. Dziś rozpoczynamy podsumowanie ostatniego kwartału, a więc przyjrzymy się bliżej temu, co działo się w październiku. Dużo frajdy będą mieli fani LoL-a, bo to właśnie w tym miesiącu wypadło 10-lecie ich ulubionej gry, ale to, jak się okazuje, nieostatnia ciekawa informacja związana z Summoner's Rift. Sprawdźcie, co przyniósł październik.


16 października – Riot Games hucznie świętuje 10-lecie League of Legends

Gdy popularna Liga Legend obchodziła swoje 10. urodziny, Riot Games postanowił wykorzystać ten fakt i w ramach hucznego świętowania zaprezentować społeczności nie mniej huczne plany na najbliższe miesiące. A te, co by tu dużo mówić, wbijały w fotel. W trakcie jubileuszowego nocnego streamu deweloperzy zapowiedzieli masę nowości. Największe emocje wśród społeczności wywołał Projekt A, czyli FPS od Riotu. Do tego poznaliśmy szczegóły dotyczące mobilnej i konsolowej wersji LoL-a, a także informacje na temat zaplanowanych przez twórców m.in. bijatyki, karcianki czy nawet serialu animowanego w świecie League of Legends.

16 października – Wisła Kraków inwestuje w esport

Choć na piłkarskich boiskach Wisła Kraków radziła sobie co najwyżej przeciętnie, to dla fanów z Krakowa nieco radości mogła przynieść informacja o wejściu Białej Gwiazdy w esport. I to wejściu z wysokiego C, wszakże pod skrzydłami 13-krotnych mistrzów Polski zameldowały się dwie dywizje – CS:GO oraz FIFA. Tę pierwszą utworzyli gracze adwokacika z Grzegorzem "SZPERO" Dziamałkiem na czele, którzy od kilkunastu tygodni poszukiwali domu. W drugiej z sekcji postawiono chociażby na doświadczonego Bartosza "bejotta" Jakubowskiego.

17 października – Aristocracy wraca z pierwszej fazy EPL bez choćby jednej wygranej

Polscy kibice zapewne mieli jeszcze w pamięci naprawdę solidny występ ekipy Wiktora "TaZa" Wojtasa podczas pierwszej w tym roku odsłony ESL Pro League. Na powtórkę nie było jednak co liczyć, bo Aristocracy podczas 10. sezonu najbardziej prestiżowej ligi w Europie totalnie zawiodło. Polacy zmagania zakończyli bez ani jednego zwycięstwa, a na domiar złego na ostatniej mapie spotkania z North nasi rodacy otrzymali lekcję CS-a, przegrywając aż 0:16. Tym samym Arcy już w nowym roku czekać będzie walka o utrzymanie w rozgrywkach.

22 października – Tabasko wznawia zawodową karierę

Półtoraroczny rozbrat z karierą profesjonalnego zawodnika dał się we znaki Wojciechowi "Tabasko" Kruzie. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych zawodników League of Legends w naszym kraju po odwieszeniu myszki i klawiatury na kołek zajął się projektem Ultraligi w Polsat Games. Ale w przypadku polskiego dżunglera wygrał głód gry i rywalizacji, w związku z czym 24-latek porzucił dotychczasową pracę i skupił się na szlifowaniu swoich umiejętności oraz poszukiwaniu miejsca do ich pokazania w nadchodzącym wiosennym splicie.

31 października – devils.one triumfatorem ESL EuroCup

Na European Masters się nie udało, ale podczas mniej prestiżowego ESL EuroCup wszystko poszło po myśli devils.one. Polski skład LoL-a pojechał do słonecznych Włoch jako jeden z głównych faworytów do zwycięstwa i swój cel zrealizował. Ekipa znad Wisły odniosła bowiem triumf w zawodach, choć łatwo nie było. Diabły potrzebowały aż pięciu gier, by odprawić z kwitkiem EURONICS Gaming. Oprócz mistrzowskiego tytułu na konto Tomasza "Agresivoo" Ciby i spółki trafiło 5 tysięcy euro.

31 października – 100 Thieves przejmuje skład Renegades

Na scenie CS:GO trwała wyjątkowo gorąca jesień. Jednym z efektów wzmożonej aktywności transferowej organizacji był ruch ze strony 100 Thieves. Popularni Złodzieje powrócili bowiem do strzelanki ze stajni Valve, kontraktując skład Renegades. Jeszcze pod banderą poprzedniego zespołu międzynarodowy skład był nawet w stanie awansować do półfinału berlińskiego Majora. Podopieczni Aleksandara „kassada” Trifunovicia w momencie zmiany barw klubowych plasowali się na 7. miejscu w rankingu HLTV.


Wszystkie dotychczasowe podsumowania roku podzielone na miesiące możecie znaleźć pod tym adresem.