Nie wiadomo jeszcze kiedy wystartuje trzeci sezon Ultraligi, ale już teraz pewne jest, że na liście uczestników dojdzie do kolejnej zmiany. Po wejściu x-kom AGO, które zdecydowało się podjąć współpracę z Rogue tworząc AGO ROGUE, dołączenie do czołowych polskich rozgrywek zapowiedziało dzisiaj K1ck eSports Club, a więc jedna z czołowych portugalskich organizacji esportowych.

Drużyna będzie współpracowała z ESE Entertainment, czyli spółką działającą między innymi właśnie nad Wisłą, a jednym z owoców jej działalności był lipcowy mecz Rocket League pomiędzy Piastem Gliwice i FC Barceloną. Zadowolony z połączenia sił ESE i K1ck jest doradca zarządu ESE, Sev Zakrzewski. – To zaszczyt dla ESE Entertainment, móc współpracować z tak uznaną i szanowaną drużyną jak K1CK – wyznał Zakrzewski w komunikacie prasowym. Ekscytacji nie kryje również właściciel K1ck, Pedro Fernandez. – To wielki krok na drodze ku realizacji naszych planów ekspansji w Unii Europejskiej. Będziemy mieli kolejną dobrze przygotowaną drużynę grającą w profesjonalnej lidze, ze wsparciem silnego partnera – oznajmił Portugalczyk.

W składzie formacji możemy znaleźć zawodników, którzy swego czasu reprezentowali czołowe polskie drużyny, jak Illuminar Gaming czy Pompa Team. I tak na górnej alei oraz w dżungli zagrają kolejno Marcin "iBo" Lebuda i Lucjan "Shlatan" Ahmad, którzy pod banderą iHG wspólnie zdobyli tytuł ESL Mistrzów Polski w roku 2018. Pozostała trójka – Mateusz "Matislaw" Zagórski, Łukasz "Puki Style" Zygmunciak oraz Oskar "Raxxo" Bazydło – zna się między innymi ze wspólnej gry pod banderą Pompy, gdzie zdobyli chociażby brązowy medal czternastego sezonu krajowych rozgrywek spod szyldu ESL.

Skład K1ck eSports Club prezentuje się następująco:

Marcin "iBo" Lebuda
Lucjan "Shlatan" Ahmad
Mateusz "Matislaw" Zagórski
Łukasz "Puki Style" Zygmunciak
Oskar "Raxxo" Bazydło

Aby być na bieżąco z najważniejszymi roszadami wśród czołowych drużyn LoL-a, polecamy śledzić poniższy artykuł: