STS
fot. ESL/Ravi Lakhani

Ogromne zmiany w ESEA MDL. Brak bezpośredniego awansu do ESL Pro League!

W 33. sezonie rozgrywki ESEA Mountain Dew League czeka prawdziwa rewolucja. Jak bowiem ogłoszono, MDL nie będzie już dawać bezpośredniego awansu do upragnionej ESL Pro League – zamiast tego promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej będzie można wywalczyć poprzez zmodyfikowany turniej Global Challenge. Dotychczas sprawa była prosta – po zakończeniu fazy online’owej dwa najlepsze zespoły danej […]

W 33. sezonie rozgrywki ESEA Mountain Dew League czeka prawdziwa rewolucja. Jak bowiem ogłoszono, MDL nie będzie już dawać bezpośredniego awansu do upragnionej ESL Pro League – zamiast tego promocję do najwyższej klasy rozgrywkowej będzie można wywalczyć poprzez zmodyfikowany turniej Global Challenge.

Dotychczas sprawa była prosta – po zakończeniu fazy online’owej dwa najlepsze zespoły danej edycji brały udział w lanowych finałach, których zwycięzca awansował do Pro Ligi. Przegrany natomiast wraz z drużyną z trzeciego miejsca miał prawo do wzięcia udziału w barażach, gdzie również istniała szansa na promocję. Oznacza to, że w Europie i Ameryce Północnej jednocześnie z MDL-a do EPL-a dostać się mogły nawet trzy formacje. Teraz liczba ta zostanie znacznie ograniczona.

Od teraz ta wspomniana najlepsza trójka z regionów EU oraz NA zagra właśnie na wspomnianym już ESEA Global Challenge i zostanie uzupełniona przez dwie ekipy – jedną z Australii, drugą zaś z Azji oraz Pacyfiku. W sumie daje to osiem składów, które zaczną zmagania od rozgrywanej w formacie BO3 fazy grupowej. Ostatecznie to właśnie najlepsza dwójka tej lanowej imprezy otrzyma przepustkę do kolejnego sezonu ESL Pro League, trudno jednak powiedzieć jak w tej sytuacji wyglądać będzie cały system spadków, zwłaszcza że dotychczas w Azji i Australii dostać się lub wypaść z EPL-a można było na drodze klasycznych eliminacji.

Organizatorzy zastrzegli także, że liczba regionów, które brane będą pod uwagę w Global Challenge, może zostać w przeszłości rozszerzona. Wszystko zależeć będzie od aktywności członków poszczególnych społeczności.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Par'Xzi kolejnym bohaterem w League of Legends?

Ostatnim czasy pojawiało się sporo różnego rodzaju przecieków na temat zmian w League of Legends z okazji 10. sezonu, a także nowych bohaterów w grę....