fot. North

Nowe szaty North. Organizacja wchodzi w 2020 rok odmieniona

Od pewnego czasu w mediach społecznościowych North działy się dziwne rzeczy – nagle wszystkie kanały zamilkły, a opublikowane za ich pośrednictwem posty zniknęły. Jakby tego było mało, przestała działać także oficjalna strona organizacji, co według wielu mogło wskazywać na zamknięcie jej działalności.

Scenariusz okazał się jednak zupełnie inny. North bowiem wchodzi w 2020 roku w nowych szatach, całkowicie odmienione pod względem identyfikacji wizualnej. – Wprowadziliśmy znaczące zmiany w sposobie, w jaki sprawy marketingowe będą mieć miejsce w North. Chodzi zarówno o zwiększenie naszego budżetu, jak i większą profesjonalizację zespołu zajmującego się marketingiem marki – wyjaśnił Alexander Pedersen pełniący w organizacji funkcję CMO. Jak możemy wyczytać w oficjalnym oświadczeniu, formacja postanowiła postawić na nowe symbole, które w większym stopniu mają pasować do North oraz odnosić się do posiadanych wartości i całego dziedzictwa. – Musieliśmy się skupić na fundamentach, na których powstała organizacja. Zmieniliśmy więc nasz sposób patrzenia na branding, marketing i sport – przyznał nowy CEO, Christopher Håkonsson.

Przy okazji dzisiejszego ogłoszenia włodarze podzielili się także kilkoma innymi informacjami. Warto przede wszystkim wspomnieć, że na przedłużenie umowy z organizacją zdecydował się Markus „Kjaerbye” Kjærbye, jeden z członków zespołu CS:GO. – North zaprezentowało mi nowy, ambitny plan zarówno dla zespołu, jak i całej formacji. Odświeżona marka wygląda świetnie, a ludzie stojący za tym wszystkim są zdeterminowani, by osiągnąć sukces. Dlatego też uważam, że jest to dla mnie idealny dom – stwierdził 21-latek. Zarówno on, jak i jego koledzy z innych dywizji będą mogli korzystać ze wsparcia nowo zatrudnionego Christiana Engella, który w przeszłości współpracował już z takimi duńskimi sportowcami, jak Kasper Schmeichel oraz William Kvist. W North obejmie on stanowisko performance coacha.

Ponadto formacja poinformowała, iż weźmie udział w Apex Legends Global Series, którego pula nagród wyniesie 3 miliony dolarów. W tym celu zakontraktowano związanego do niedawna z SoaR Dana „rpr-a” Ušicia, który dołączy do zatrudnionych już wcześniej Mikkela „Mande’a” Halle’a Hestbeka i Cana „Taisheena” Öztürka. Od razu zapewniono też, że organizacja zamierza w 2020 roku postawić na ekspansję i zaznaczyć swoją obecność również w innych tytułach. – W 2020 roku chcemy zainwestować w więcej esportowych produkcji i jesteśmy przekonani, że zarówno nowi gracze, jak i nowy personel wspomagający poszczególne drużyny znacząco wzmocnią naszą organizację – zapewnił Håkonsson.

Tagi: , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Ruszają drugie otwarte eliminacje do IEM Katowice 2020. Zagrają m.in. byli gracze Virtus.pro i pasha

Lista uczestników zamkniętych eliminacji do Intel Extreme Masters Katowice 2020 w CS:GO została niemal skompletowana. Niemal, bo nadal wolne pozostają...