Poznaliśmy pierwszą ekipę, która awans na Intel Extreme Masters Katowice 2020 zapewniła sobie na drodze eliminacji. Tą okazało się ViCi Gaming, które w rozegranym dziś finale azjatyckich zmagań okazało się lepsze od TYLOO.

Andrew "kaze" Khong i spółka do decydującej potyczki przystąpili z lepszej niż rywale pozycji. Wszystko dlatego, że na przestrzeni dwóch minionych dni wygrali oni wszystkie trzy mecze, dzięki czemu do finałowego weszli z drabinki wygranych, to natomiast dało im z miejsca prowadzenie 1:0. Z kolei TYLOO już w drugiej rundzie niespodziewanie przegrało z filipińskim Bren Esports, wyczerpując tym samym limit błędów. Potem jednak podopieczni LiKana "KingZa" Luo poradzili sobie kolejno z OneThree.TSG, Rising-Stars i wspomnianym Bren, dzięki czemu zachowali szanse na wyjazd do Katowic.

Niewiele im to jednak dało, bo w czwartkowym starciu gracze TYLOO stanowili tylko blade tło dla świetnie dysponowanego ViCi. O ile jeszcze na wybranym przez siebie Mirage'u udało im się powalczyć i przegrać dopiero przy wyniku 12:16, tak Overpass to absolutna dominacja kaze'a i spółki. Złożona z czterech Chińczyków i Malezyjczyka drużyna pod koniec pierwszej połowy miała tylko jeden punkt przewagi, ale po przejściu do obrony zmiażdżyli swoich przeciwników, nie oddając im już ani jednego oczka i finalnie wygrywając 16:7.

Na ten moment lista uczestników prezentuje się następująco:

100 Thieves Astralis Evil Geniuses Fnatic
Team Liquid mousesports Natus Vincere Ninjas in Pyjamas
ViCi Gaming Virtus.pro Team Vitality

Wolne wciąż pozostaje pięć miejsc. Trzy z nich zgarną zwycięzcy europejskich eliminacji, a po jedynym otrzymają triumfatorzy turniejów kwalifikacyjnych z Ameryki Północnej oraz Oceanii. Sam IEM Katowice 2020 odbędzie się między 25 lutego a 1 marca i zapewni swoim uczestnikom łączną pulę nagród w wysokości pół miliona dolarów.