fot. Riot Games/Colin Young-Wolff

Walka o MSI – czas start. Znamy daty rozpoczęcia czołowych lig LoL-a na świecie

Sezon rankingowy w League of Legends rozpoczął się w piątek, ale jeśli chodzi o profesjonalne rozgrywki, wciąż musimy jeszcze trochę poczekać. Do startu League of Legends European Championship pozostało dwa tygodnie, a jeśli nie chcecie tak długo czekać, już w najbliższy poniedziałek rozpocznie się walka o mistrzostwo Chin w ramach LoL Pro League. A co z innymi czołowymi rozgrywkami? Na to pytanie odpowiedział Riot Games, ujawniając daty inauguracji wiosennych splitów we wszystkich najbardziej prestiżowych ligach z całego świata.

Jak już wspomnieliśmy, jako pierwsze do walki o miejsce na Mid-Season Invitational staną formacje z Państwa Środka – wiosenna runda LPL 2020 rozpocznie się 13 stycznia. Jako następne zmagania rozpoczną formacje ze Starego Kontynentu w ramach LEC, a dzień później ruszą wyścigi o mistrzostwo w Ameryce Północnej oraz Brazylii. Pod sam koniec stycznia swoje pierwsze mecze w tym roku rozegrają natomiast ekipy z Wietnamu, a także Australii i Oceanii.

Na start pozostałych sześciu rozgrywek będziemy musieli poczekać do lutego. Pierwszego dnia tego miesiąca rozpocznie się TCL, czyli liga LoL-a najwyższego szczebla w Turcji. Cztery dni później w akcji zobaczymy formacje z Korei Południowej – na 5 lutego zaplanowana jest inauguracja LCK. Pozostając w obszarze wschodnioazjatyckim, 8 lutego wystartują rozgrywki japońskie (znane jako LoL Japanese League, czy też po prostu LJL) oraz nowa liga dla drużyn z południowo-wschodniej Azji – Pacific Championship Series, powstałe po fuzji LMS oraz SEA Pro Tour. Tydzień później odbędzie się pierwszy mecz zmagań Ameryki Łacińskiej, a 22 lutego rozpocznie się walka w ramach LoL Continental League, gdzie ujrzymy ekipy ze Wspólnoty Niepodległych Państw.

Daty rozpoczęcia poszczególnych rozgrywek w sezonie 2020:

Region Data rozpoczęcia wiosennej rundy
LPL (Chiny) 13 stycznia
LEC (Europa) 24 stycznia
LCS (Ameryka Północna) 25 stycznia
CBLOL (Brazylia) 25 stycznia
VCS (Wietnam) 31 stycznia
OPL (Australia i Oceania) 31 stycznia
TCL (Turcja) 1 lutego
LCK (Korea Południowa) 5 lutego
PCS (płd.-wsch. Azja) 8 lutego
LJL (Japonia) 8 lutego
LLA (Ameryka Łacińska) 15 lutego
LCL (Wspólnota Niepodległych Państw) 22 lutego

Z perspektywy polskich fanów na pewno głównie interesuje nas start LEC oraz najbardziej prestiżowych rozgrywek nad Wisłą – Ultraligi. Niestety, grafika przygotowana przez Riot Games nie uwzględniła polskich zmagań, zapewne przez niedopatrzenie. Mówiąc jednak bardziej na serio – data startu Ultraligi wciąż jest owiana tajemnicą. Z odpowiedzią na tę tajemnicę z kolei śpieszą kanały social media rozgrywek. Według nich trzeci sezon ligi spod szyldu Polsat Games wystartuje niebawem… ™. A tak już całkiem na serio – czekający na informacje odnośnie do startu Ultraligi muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Nie udało się w Europie, pora na Amerykę. smooya dołącza do drużyny steela

Amerykański sen Owena „smooyi” Butterfielda oficjalnie się ziścił. Snajper, który na początku miesiąca pożegnał się z głównym składem BIG, przenosi si...