x-kom AGO
fot. ESL/Adam Łakomy

Rollercoaster zakończony kraksą – x-kom AGO odpada z walki o IEM Katowice

To koniec przygody reprezentantów x-kom AGO w zamkniętych eliminacjach do Intel Extreme Masters Katowice 2020. Nasi rodacy zostali aż na dwóch mapach zdominowani przez ENCE w meczu ostatniej szansy. Jastrzębie zdołały jednak poradzić sobie z rywalami na Mirage’u.

ENCE 2 : 1 x-kom AGO

(IEM Katowice 2020 – zamknięte kwalifikacje)
16 14 Inferno 1 1
2 0
12 5 Mirage 10 16
7 6
16 10 Dust2 5 5
6 0

Bez pytania możemy stwierdzić, że o grze x-kom AGO na Inferno woleliby zapomnieć sami gracze, jak i również ich kibice. Nasi rodacy byli dominowani przez ENCE od samego początku gry. Finowie nie dawali najmniejszych szans Polakom bez względu na to, czy grali eco, czy z pełnym wyposażeniem. Po jedenastu rundach bezwzględnej dominacji ekipa Damiana „Furlana” Kisłowskiego w końcu zgarnęła swoje pierwsze i ostatnie oczko w tym meczu. Po chwili Jani „Aerial” Jussila i spółka kontynuowali swoją niesamowitą grę, kończąc połówkę z zaledwie jednopunktową stratą, a następnie wygrali drugą pistoletówkę i domknęli mecz wynikiem 16:1. Co więcej, żaden z Jastrzębi nie dał rady zabić więcej razy, niż sam umarł.

Gracze AGO na początku starcia na Mirage’u czuli się jak ryby w wodzie. Od samego początku grając po stronie antyterrorystów gromili rywali, raz po raz wyrywając im kolejne punkty. ENCE wkrótce jednak odrobiło cztery oczka straty, a później dopiero pod koniec pierwszej połowy wygrało następną rundę, gdyż Polacy nie zdążyli rozbroić bomby. Po zamianie stron Finowie przeszli jednak do kontrataku i po kilku minutach doprowadzili do remisu 10:10. Końcówka potyczki lepiej wyszła jednak nadwiślańskim graczom, którzy dokończyli mecz, oddając oponentom jeszcze zaledwie dwa punkty.

W pierwszych rundach podczas batalii na Duście2 obserwowaliśmy dominację Polaków. Reprezentanci x-kom AGO w niesamowity sposób aż pięciokrotnie pokonali swoich przeciwników. Szczęście naszych rodaków nie trwało jednak długo – zawodnicy z Europy Północnej rozpoczęli niebawem comeback, w którego trakcie nie dość, że wyrównali wynik, ale też wyszli na prowadzenie 10:5, gromiąc naszych rodaków pod koniec połówki. Druga, bardzo wyrównana pistoletówka też padła łupem ENCE. Jastrzębie w końcówce gry w ogóle nie podołali swoim rywalom i bez ani jednego zwycięstwa ostatecznie przegrali 5:16.

Po porażce x-kom AGO w grze o Intel Extreme Masters Katowice 2020 została już tylko jedna polska drużyna – Illuminar Gaming. Nasi rodacy toczą właśnie walkę z MAD Lions w półfinale drabinki przegranych, od której zależy ich uczestnictwo w dalszej części kwalifikacji. Transmisja tego spotkania wraz z polskojęzycznym komentarzem dostępna jest na kanale ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO ROGUE prezentuje kolejnego zawodnika. Zanzarah dżunglerem formacji

W ostatnich dniach AGO ROGUE zaczęło wreszcie ujawniać kolejne elementy swojej formacji na trzeci sezon Ultraligi. Na chwilę obecną znamy już trenera...