fot. ESL/Jak Howard

dycha i jego koledzy w półfinale United Masters League, BIG wyeliminowane

Paweł „dycha” Dycha po raz pierwszy podczas przygody za naszą zachodnią granicą miał okazję sprawdzić się w pojedynku w formacie BO3. Sprout z Polakiem w składzie pokonało BIG w ćwierćfinale 2. sezonu United Masters League i ciągle jest w grze o 50 tysięcy dolarów nagrody głównej.

BIG 0 : 2 Sprout
Dust2 11:16 Vertigo 20:22  Inferno 

Pierwsze dwie rundy na Duście2 padły łupem graczy BIG. Po chwili jednak reprezentanci Sprout przystąpili do ataku i po stronie terrorystów raz po raz deklasowali rywali, nie zważając, czy grają oni z pistoletami, czy pełnym wyposażeniem. Drużyna naszego rodaka zdołała szybko zgarnąć aż dziesięć punktów z rzędu! Pozostałe trzy oczka wpadły na konto Floriana „syrsoNa” Rische’a i kompanów. Po zamianie stron dycha i jego koledzy zatriumfowali w pistoletówce, a następnie po próbie odrobienia strat, domknęli tę partię wynikiem 16:11.

Również na Vertigo mogliśmy oglądać niezłą grę Sprout. Po przegranej pistoletówce Polak i spółka ponownie pokazali swoje możliwości, niezwłocznie wychodząc na prowadzenie 7:2. Pod koniec pierwszej części spotkania BIG próbowało odrobić część strat, ale koniec końców Tomáš „oskar” Šťastný wraz z ekipą uzyskali trzypunktową przewagę. W drugiej połówce niemiecko-turecka formacja rozpoczęła jednak comeback, dzięki któremu doprowadziła do remisu 13:13. Do ostatniej rundy regularnego czasu gry walka pozostała jednak bardzo zaciekła i wyrównana, czego skutkiem była dogrywka. W niej decydujący cios zadał zespół zawodnika znad Wisły, pieczętując triumf wynikiem 22:20.

Warto wspomnieć również indywidualną formę Pawła „dychy” Dychy. Nasz rodak na obu mapach początkowo znajdował się na szczycie tabeli, lecz zarówno na Duście2, jak i na Vertigo z czasem spadał za kilku innych graczy znajdujących się na serwerze. Współczynnik K/D Polaka w pierwszym spotkaniu wyniósł 1,06, natomiast w drugim nie przekroczył nawet progu jedynki. Niestety, zawodnikowi z naszego kraju dużo brakowało do Floriana „syrsoNa” Rische’a i Timego „Spiidiego” Richtera, którzy osiągali najlepsze wyniki na serwerze.

Gracze Sprout swój kolejny pojedynek rozegrają z triumfatorem spotkania forZe z Hard Legion. Przypomnijmy jednak, że już jutro zobaczymy ćwierćfinałowe starcie ARCY w tym samym turnieju. Ekipa Wiktora „TaZa” Wojtasa podejmie o 15:00 reprezentantów Copenhagen Flames.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cinkrof zasila szeregi EURONICS Gaming

Kolejny były gracz devils.one będzie kontynuował swoją karierę za granicą. W ślady trzech swoich byłych kompanów z drużyny poszedł Jakub "Cinkrof" Rok...