STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Trymbi powalczy o mistrzostwo Niemiec. Polak dołącza do akademii SK Gaming

Wczoraj informowaliśmy o transferze Jakuba „Cinkrofa” Rokickiego do EURONICS Gaming. Były gracz devils.one nie będzie jednak jedynym polskim akcentem w czołowych niemieckich rozgrywkach. Wyjaśniła się bowiem sytuacja Adriana „Trymbiego” Trybusa – wspierający znad Wisły został dziś oficjalnie zaprezentowany jako zawodnik SK Gaming Prime, czyli akademii uczestniczącego w League of Legends European Championship.

Od kilku dni Trymbi figurował już w oficjalnej bazie danych kontraktów, ale wówczas nie było jeszcze pewne, czy jest tylko zakontraktowany jako rezerwowy, czy też będzie mu jednak dane zagrać w Prime League. Po dzisiejszym ogłoszeniu ze strony SK Gaming możemy być jednak już pewni, że w niemieckiej lidze zobaczymy co najmniej dwóch Polaków. A w zasadzie trzech, bo przecież trenerem EURONICS jest Marek „MenQ” Dziemian.

Oprócz Trybusa do SK dołączyło również dwóch innych zawodników – Simon „Ventair” Tschammer, do niedawna reprezentujący barwy Schalke Evolution (akademii FC Schalke 04), oraz Alan „Tiger” Roger, który w ostatnich miesiącach grał dla wspomnianego EURONICS. W składzie pozostali natomiast Gerrit „Phrenic” Stukemeier oraz Steven „Reeker” Chen, występujący odpowiednio na pozycji dżunglera i midlanera. Sztab szkoleniowy stanowić będą Ram „Brokenshard” Djemal oraz Dennis „Obvious” Sørensen. Warto zaznaczyć, że ze wszystkich wymienionych graczy i trenerów najwcześniej wygaśnie kontrakt Polaka. Jeśli obie strony nie dojdą do porozumienia w sprawie jego przedłużenia, to Trymbi pożegna się z SK jeszcze na przełomie maja i czerwca tego roku.

Tak prezentuje się skład SK Gaming Prime na pierwszy sezon Prime League:

Simon „Ventair” Tschammer
Gerrit „Phrenic” Stukemeier
Steven „Reeker” Chen
Alan „Tiger” Roger
Adrian „Trymbi” Trybus
Ram „Brokenshard” Djemal

Inauguracja Prime League zaplanowana jest na wtorek 21 stycznia. W zmaganiach weźmie udział dziesięciu uczestników.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Razer ogłasza nowe myszki gamingowe: DeathAdder V2 oraz Basilisk V2

Firma Razer, wiodąca na świecie marka lifestylowa dla graczy, ogłosiła właśnie debiut DeathAdder V2 – najnowszego wcielenia bestsellerowej myszki Raze...