Illuminar
fot. DreamHack/Joao Ferreira

HAVU po wyrównanej walce eliminuje Illuminar z United Masters League

Po trzech wyjątkowo wyrównanych mapach poznaliśmy trzeciego półfinalistę United Masters League. Fińskie HAVU Gaming okazało się lepsze od naszych rodaków z Illuminar Gaming, rzutem na taśmę wygrywając na Trainie oraz Inferno. Polacy okazali się lepsi na Overpassie, ale ostatecznie było to za mało, aby liczyć na awans.

Illuminar Gaming 1 : 2 HAVU Gaming
Overpass 16:13 Train 16:19 Nuke 14:16

Illuminar Gaming rozpoczęło spotkanie na pierwszej mapie od triumfu w pistoletówce, ale HAVU Gaming odpowiedziało wygranym forcem i szybko zdobywając dwa kolejne oczka. Polacy w mgnieniu oka odrobili straty i wysunęli się na czteropunktowe prowadzenie, lecz Finowie sprawnie przeszli do kontrataku, w wyniku którego wygrali pierwszą połówkę 8:7. Po zamianie stron byliśmy świadkami zauważalnie lepszej gry iHG. Nasi rodacy po zaledwie czterech minutach znajdowali się o krok od zwycięstwa, mając przewagę 15:9. Gracze z Europy Północnej próbowali jeszcze odwrócić losy spotkania, lecz koniec końców to zawodnicy znad Wisły zatriumfowali 16:13.

W pierwszej części potyczki na Trainie walka była naprawdę wyrównana. Przez długi czas żadna z ekip nie potrafiła uzyskać więcej niż trzech punktów przewagi, a tuż przed zamianą stron nasi rodacy prowadzili jednym oczkiem. Po chwili sytuacja zaczęła się jednak dynamicznie zmieniać, gdyż Illuminar mimo przegranej pistoletówki i force’a wysunęło się na czteropunktowe prowadzenie. Ostateczna wygrana była już coraz bliżej Polaków, ale HAVU doprowadziło jednak do wyrównania, przez co musiała zostać rozegrana dogrywka, w której zatriumfowali Finowie.

Bardzo zaciekła była również batalia na Nuke’u. Paweł „innocent” Mocek i spółka zostali rozgromieni w pierwszej połówce przez swoich rywali grających po stronie terrorystów. Reprezentanci iHG zdobyli aż dwa razy mniej punktów od swoich oponentów. W drugiej części walki HAVU ponownie zaatakowało i mimo niezłej gry Polaków sprowadziło wszystko do wyniku 15:11. Ekipa Oskara „oskarisha” Stenborowskiego próbowała jeszcze doprowadzić do dogrywki, ale Finowie domknęli spotkanie wynikiem 16:14.

Ze względu na porażkę w ćwierćfinale ekipa z naszego kraju nie otrzyma żadnej nagrody za udział w zawodach – ta przysługuje zespołom, które zajęły co najmniej czwarte miejsce. Należy również pamiętać, że już niebawem zobaczymy pojedynki innego polskiego zawodnika w tym samym turnieju. Paweł „dycha” Dycha i jego kompani ze Sprout awansowali dwa dni temu do półfinału, w którym zmierzą się właśnie z HAVU.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rozlosowano grupy ICE Challenge 2020

Dwa tygodnie 2020 roku już minęły, ale lanowe granie na dobrą sprawę jeszcze się nie rozpoczęło. Nie martwcie się jednak, bo już tylko dni dzielą nas...