fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

AVEZ blisko zamkniętych eliminacji do DH Open Anaheim, Illuminar odpada

Już tylko jedna polska drużyna pozostała w grze o przepustkę do zamkniętych eliminacji do DreamHack Open Anaheim 2020. Mowa tutaj o AVEZ Esport, które pokonało wyżej notowane Movistar Riders. Z rywalizacji odpadło natomiast Illuminar Gaming, pokonane przez Winstrike Team.

AVEZ Esport 16 : 8 Movistar Riders

(el. DH Open Anaheim – 1/8 finału)
16 10 Nuke 5 8
6 3

AVEZ w niezwykle udany sposób weszło w mecz, w pełni wykorzystując atuty strony broniącej. Polska piątka nie tylko wygrała pistoletówkę, ale także trzy następujące po niej rundy i dopiero wtedy pozwoliła dojść rywalom z Movistar Riders do głosu. A tych nie trzeba było dwa razy prosić – podopieczni hiszpańskiej organizacji szybko wzięli się w garść i odrobili większość strat, zbliżając się do oponentów na odległość jednego oczka. Do remisu jednak ostatecznie nie doszło, bo popularne Ośmiornice w porę przebudziły się i po raz kolejny zepchnęły MR na margines, dzięki czemu schodziły na przerwę z prowadzeniem 10:5.

Po zmianie stron zawodnicy z Półwyspu Iberyjskiego nie wrócili już do walki, bo i nie posiadali zbyt wielu argumentów. Tym bardziej że ponownie nie udało im się wygrać potyczki na pistolety, co w kontekście ewentualnego comebacku miało kluczowe znaczenie. W efekcie Michał „MOLSI” Łącki i spółka dość gładko przebrnęli przez drugą połowę, tracąc po drodze zaledwie trzy punkt i finalnie triumfując 16:8.

Illuminar Gaming 12 : 16 Winstrike Team

(el. DH Open Anaheim – 1/8 finału)
12 8 Overpass 7 16
4 9

Już pierwsze minuty starcia na Overpassie dobitnie pokazywały, że Illuminar ma zamiar zgarnąć całą stawkę. Podopieczni Adriana „imd” Piepera, mimo gry w ataku, sprawnie radzili sobie na serwerze, raz po raz przełamując wątłą defensywę Winstrike. W pewnym momencie gracze znad Wisły prowadzili już nawet 8:3, co pozwalało z optymizmem patrzeć w przyszłość. Owego optymizmu nie zmąciła nawet bardzo słaba końcówka, dzięki której ekipa z Europy Wschodniej zmniejszyła swoją stratę do zaledwie jednego oczka. Trzeba jednak pamiętać, że to ona grała po teoretycznie łatwiejszej stronie.

Po chwili znalazło się po niej jednak iHG, co otworzyło polskiemu zespołowi drzwi do szybkiej wygranej, zwłaszcza że to właśnie on wygrał drugą pistoletówkę. Ale nie miało to większego znaczenia, bo Winstrike już wcześniej zdało sobie sprawę, że Illuminar nie jest niepokonane i postanowiło postawić wszystko na jedną kartę, rzucając się do zmasowanych ataków. A te przyniosły wymierny skutek, bo wraz z upływającym czasem Polacy wydawali się coraz bardziej zagubieni, przez co wypuszczali z rąk kolejne punkty. Aż w końcu stało się to, czego po pierwszej połowie mało kto się spodziewał – gracze imd polegli wynikiem 12:16 i odpadli z gry o bilet do Anaheim.


Przed AVEZ już tylko jeden mecz, którego stawką będzie awans do zamkniętych eliminacji do DreamHack Open Anaheim 2020. Rywalem rodzimej piątki będzie BIG, które wcześniej pokonało 16:9 x6tence. Spotkanie to wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Do transferu FL1Ta do Na`Vi nie dojdzie – gracz wyceniony na półtora miliona dolarów? *

Dni Ladislava „GuardiaNa” Kovácsa w Natus Vincere wydają się być już policzone. Wschodnioeuropejska formacja prowadzi aktywne poszukiwania następcy Sł...