fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

AVEZ lepsze od BIG! Polacy powalczą jutro o awans na DreamHack Open Anaheim 2020

Będziemy mieć swojego przedstawiciela podczas zamkniętych eliminacji do DreamHack Open Anaheim 2020! Mowa tutaj o AVEZ Esport, które niespodziewanie pokonało BIG w decydującym meczu etapu otwartego i jutro zawalczy o bilet na amerykańską imprezę.

AVEZ Esport 2 : 1 BIG

(el. DH Open Anaheim – decydujący mecz)
(1) 16 4 Vertigo 11 19 (4)
11 4
16 8 Dust2 7 12
8 5
16 9 Nuke 6 7
7 1

Jasne było, że AVEZ będzie mieć spore problemy z pokonaniem BIG, ale chyba nikt nie spodziewał się, że Polacy pozwolą się aż tak zdominować. Ale pozwolili – przez całą pierwszą połowę grali głównie podopieczni niemieckiej organizacji, raz po raz zatrzymując nieskoordynowane ataki rywali. Nic więc dziwnego, że tuż przed przerwą to właśnie oni mogli pochwalić się aż siedmiopunktową przewagą. Niemniej po zmianie stron role się odwróciły. Nagle to piątka znad Wisły zaczęła dyktować warunki, a przodował w tym Kamil „KEi” Pietkun. 18-latek był prawdziwym katem BIG, a w decydującym momencie był w stanie ustrzelić nawet ace’a. To w dużej mierze dzięki niemu AVEZ zaczęło sprawnie odrabiać straty, a finalnie rzutem na taśmę doprowadziło do dogrywki! W niej niestety jednak grała już głównie ekipa znad Renu, która zamknęła Vertigo wynikiem 19:16.

Rozpędzeni gracze Tobias „towa b” Herberholda z wysokiego C zaczęli późniejszą potyczkę na Duście2 i mimo konieczności gry w ataku mogli pochwalić się przewagą w stosunku 5:1. Jednakże popularne Ośmiornice nie zamierzały się poddać i z determinacją zaczęły skracać dystans. Ba, tuż przed zmianą stron to Polacy wyszli w końcu na prowadzenie, chociaż było to dość marne pocieszenie, bo w perspektywie mieli jeszcze grę w ataku. Niemniej do pewnego czasu nie pozwalali oni rywalom ponownie wysunąć się na czoło, idąc z nimi łeb w łeb. Co więcej, przy wyniku 11:11 to właśnie KEi i spółka zdobyli się na zryw, który wyraźnie zaskoczył BIG. Zawodnicy niemieckiej formacji nie potrafili zatrzymać rozpędzonej polskiej nawałnicy, która wyprowadziła kilka celnych ciosów, by ostatecznie zatriumfować 16:12.

O losach awansu przesądzić miał więc Nuke. Teoretycznie trudniejsze zadanie czekało na AVEZ, które zaczynało w ataku, ale polska piątka nic sobie z tego nie robiła. I nie miała powodu, bo ofensywa wychodziła jej na tyle świetnie, że w szczytowym okresie miażdżyła ona przeciwników aż 9:2! Ewidentnie zanosiło się na pogrom, ale do tego niestety nie doszło, bo jeszcze przed zmianą stron BIG zdążyło dojść do głosu i zmniejszyć swoją stratę do trzech oczek. Ale to byłoby na tyle, bo w drugiej połowie to nadal Ośmiornice twardo parły przed siebie po tak pożądany sukces i w 23. rundzie dopięli swego, wygrywając 16:7 i awansując do zamkniętego etapu eliminacji!


Zamknięte eliminacje do DreamHack Open Anaheim 2020 rozegrane zostaną 19 stycznia i do wywalczenia w ich ramach będzie jeden bilet na nadchodzącą amerykańską imprezę. Powalczą o niego następujące zespoły:

AVEZ Esport CR4ZY forZe GODSENT
HAVU Gaming Heroic SKADE Winstrike Team
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Roison: Robię malutki krok w tył, który w przyszłości pozwoli mi zrobić kilka kroków naprzód

Nie da się ukryć, że nadchodzący sezon Ultraligi bez dwóch zdań zapowiada się co najmniej interesująco. W organizowanych przez Polsat Games rozgrywkac...