promisq, G2 Esports, Worlds 2019 ćwierćfinał
fot. Riot Games/Michał Konkol

promisq znalazł nową drużynę. Były kolega Jankosa z G2 dołączył do mousesports

W zeszłym roku podnosił puchar Mid-Season Invitational 2019, w tym będzie walczył o mistrzostwo jednej z europejskich lig. Regres? Cóż, w przypadku Hampusa „promisq” Abrahamssona trudno tak to rozpatrywać, bo co prawda faktycznie mógł cieszyć się razem ze swoją drużyną z sukcesu na MSI, to nie zagrał w tym turnieju ani jednego meczu. Teraz jednak będzie miał okazję dać pokaz swoich umiejętności.

Już po rozstaniu z G2 Esports Szwed nie krył pewności siebie. – Jestem całkowicie pewny, że znajduję się obecnie wśród 5 najlepszych supportów w Europie, a co dopiero wśród 10 najlepszych, co powinno być wymagane do gry w LEC. […] Potwierdzę to rozpoczynając przyszły rok od gry w jednej ze słabszych lig, a po udowodnieniu swojej wartości wrócę do czołówki latem – wyznał jeszcze w listopadzie zeszłego roku. Trudno uznać, co miał na myśli, mówiąc o słabszej lidze, ale ostatecznie zdecydował się na dołączenie do mousesports, które walczy w Prime League, czyli jednym z najbardziej renomowanych ERL-ów.

Mało tego, u jego boku będzie grał zawodnik, z którym promisq chciał najbardziej występować, czyli Jesper „Jeskla” Klarin Strömberg. Oprócz tej dwójki barwy Myszy w nadchodzącym sezonie będzie m.in. Adam „LIDER” Ilyasov, którego mogliśmy oglądać również w Legaue of Legends European Championship w barwach Misfits Gaming. Razem z nim do mouz dołączył Patick „Obsess” Engelmann, również były gracz Królików. Bez zmian w mousesports obyło się natomiast na pozycji toplanera oraz głównego szkoleniowca – te dwie funkcje będą dalej pełnić Niklot „Tolkin” Stüber oraz Alexander „Candyfloss” Cartwright.

Tak prezentuje się skład mousesports na pierwszy sezon Prime League:

Niklot „Tolkin” Stüber
Patick „Obsess” Engelmann
Adam „LIDER” Ilyasov
Jesper „Jeskla” Strömberg
Hampus „promisq” Abrahamsson
Alexander „Candyfloss” Cartwright

Prime League wystartuje już w najbliższy wtorek 21 stycznia. Do walki stanie łącznie dziesięć formacji, a wśród nich akademie grających w LEC Schalke 04 i SK Gaming, czyli odpowiednio Schalke Evolution i SK Gaming Prime. Barwy drugiej z wymienionych ekip reprezentuje Adrian „Trymbi” Trybus, a oprócz niego o mistrzostwo niemieckich rozgrywek powalczą również Jakub „Cinkrof” Rokicki i Marek „MenQ” Dziemian z EURONICS Gaming.

Tagi: , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Drużyna NEEXA powalczy w zawodach z pulą w wysokości 20 tysięcy dolarów

Sebastian "NEEX" Trela nie miał dotychczas zbyt wielu okazji, by zaprezentować swoje umiejętności pod banderą SMASH Esports. Niedługo jednak powinno s...