fot. ESL/Adela Sznajder

Najlepsi gracze 2019 roku wg HLTV – 3. dev1ce

Dotarliśmy wreszcie do podium rankingu najlepszych graczy CS:GO 2019 roku sygnowanego przez HLTV. Na najniższym jego stopniu znany serwis umieścił lidera oraz największą gwiazdę Astralis, Nicolaia „dev1ce’a” Reedtza, który po raz czwarty w swojej karierze znalazł się wśród trzech czołowych zawodników świata.

Przed rokiem 24-latek zajął miejsce drugie, teraz trzecie, ale bynajmniej nie ma powodów do smutku. Wszak 2019 niemal w całości należał do Astralis – zespół Reedtza wygrał oba Majory i dołożył do tego kilka medali z innych imprez, zaś sam dev1ce powiększył swoją gablotę medalami dla MVP o kolejne trzy krążki. Gracz ze Skandynawii nie miał sobie równych podczas BLAST Pro Series São Paulo 2019, StarLadder Berlin Major 2019 oraz Esports Championship Series Season 8, ugruntowując swoją pozycję jako jednego z najlepszych strzelców na całym globie. Niełatwo przecież wypracować tak dobre statystyki, gdy ma się wokół siebie innych utalentowanych zawodników, a tymczasem Duńczyk zrobił to po raz kolejny. Gdyby nie okres pewnego rozluźnienia, który przytrafił się jego składowi i jemu samemu w czerwcu, to pewnie dev1ce byłby jeszcze wyżej, ale patrząc na klasę osób, którym ustąpił pola, to wstydu i tak nie ma.

Zdobywcę pierwszego miejsca i tytułu najlepszego zawodnika 2019 roku poznamy już 20 stycznia. Lista zaprezentowanych do tej pory graczy wygląda tak:

# Zawodnik Drużyna
3. Nicolai „dev1ce” Reedtz Astralis
4. Jonathan „EliGE” Jablonowski Team Liquid
5. Emil „Magisk” Reif Astralis
6. Dienis „electronic” Szaripow Natus Vincere
7. Keith „NAF” Markovic Team Liquid
8. Vincent „Brehze” Cayonte Evil Geniuses
9. Russel „Twistzz” Van Dulken Team Liquid
10. Robin „ropz” Kool mousesports
11. Nikola „NiKo” Kovač FaZe Clan
12. Özgür „woxic” Eker mousesports
13. Jere „sergej” Salo ENCE
14. Andreas „Xyp9x” Højsleth Astralis
15. Justin „jks” Savage 100 Thieves
16. Peter „dupreeh” Rasmussen Astralis
17. Freddy „KRIMZ” Johansson Fnatic Fnatic
18. Cwetelin „CeRq” Dimitrow Evil Geniuses
19. Ludvig „Brollan” Brolin Fnatic Fnatic
20. Ethan „Ethan” Arnold Evil Geniuses
Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
promisq, G2 Esports, Worlds 2019 ćwierćfinał

promisq znalazł nową drużynę. Były kolega Jankosa z G2 dołączył do mousesports

W zeszłym roku podnosił puchar Mid-Season Invitational 2019, w tym będzie walczył o mistrzostwo jednej z europejskich lig. Regres? Cóż, w przypadku Ha...