fot. AVEZ Esport/Kamil Zieliński

Trzy kroki od Anaheim – AVEZ z szansą na awans na DreamHack Open

Nie Illuminar Gaming, nie x-kom AGO ani nie żaden z innych przedstawicieli ścisłej krajowej czołówki, a AVEZ Esport będzie bronić polskiego honoru podczas zamkniętych eliminacji do DreamHack Open Anaheim 2020. Popularne Ośmiornice jako jedyna drużyna znad Wisły przebiły się przez otwarty etap zmagań i teraz staną przed szansą na historyczny sukces.

Aby jednak go osiągnąć, trzeba będzie postawić trzy naprawdę trudne kroki. Pierwszym z nich będzie ewentualne zwycięstwo nad Heroic, czyli szesnastym zespołem rankingu HLTV, na który AVEZ natrafiło na starcie swojej drogi. Nie da się ukryć, że ani podczas tego meczu, ani też podczas żadnego kolejnego Kacper „Kylar” Walukiewicz i spółka nie będą uważani za faworytów. Tym bardziej że nawet gdyby jednak udało im się sprawić kolejną niespodziankę i ograć Duńczyków, to w kolejce czekałoby na nich już GODSENT lub HAVU Gaming, a potem może nawet forZe lub CR4ZY. Niemniej Polacy w przeciwieństwie do swoich oponentów nie będą mieć nic do stracenia i to zapewne będzie ich największy atut.

Niedzielny harmonogram prezentuje się następująco:

19 stycznia
12:00 Heroic vs AVEZ Esport BO3
12:00 GODSENT vs HAVU Gaming BO3
12:00 CR4ZY vs SKADE BO3
12:00 forZe vs Winstrike Team BO3
15:00 dwa mecze półfinałowe BO3
18:00 finał BO3

Mecz AVEZ Esport z Heroic wraz z polskim komentarzem obejrzeć będzie można pod tym adresem, Ostatecznie na DreamHack Open Anaheim 2020, które zaplanowano na 21-23 lutego, zapewni sobie tylko zwycięzca finałowego spotkania.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Kashtelan powalczy na bałkańskiej scenie LoL-a. Polak dołącza do ŠAIM SE

Mimo że LoL Pro League wystartował w tym tygodniu, na europejskiej scenie League of Legends niektóre profesjonalne rozgrywki wciąż mają kilka niewiado...