Półtora roku po swoich narodzinach Counter-Strike Professional Players' Association, czyli zawodowy związek graczy CS:GO wybrał wreszcie swoje władze. Podczas zorganizowanego niedawno głosowania rady zawodników wybrani zostali bowiem prezes oraz wiceprezes.

Tym pierwszym został związany obecnie z Astralis Andreas "Xyp9x" Højsleth, który od dawna zaangażowany jest w działalność na rzecz praw graczy. Z tego powodu już w 2017 roku powołał do życia związek duńskich esportowców, teraz zaś zajmować się będzie już kwestiami globalnymi. – Jestem niezwykle zaszczycony, że zostałem wybrany przez moich kolegów z rady CSPPA na prezesa. Jestem podekscytowany faktem, iż będziemy mogli pomagać dzieciakom w podpisywaniu ich pierwszy kontraktów, a także wprowadzać zmiany w strukturach, które posłużą zarówno graczom, jak i całemu ekosystemowi CS:GO – nie krył zadowolenia Duńczyk.

Z kolei stanowisko wiceprezesa obejmie reprezentujący na co dzień Team Liquid Jonathan "EliGE" Jablonowski, który podobnie jak Højsleth od samego początku był członkiem rady zawodniczej. – Czuję dumę, że wybrano mnie na wiceprezesa rady CSPPA. Naprawdę cenię sobie współpracę z Madsem Ølandem, Xyp9xem i całym CSPPA – przyznał Amerykanin. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że udział w wyborach władz związku wzięły tak znane osobistości ze sceny CS:GO, jak Jordan "n0thing" Gilbert, Nathan "NBK-" Schmitt czy też Epitácio "TACO" de Melo. Na tym jednak warte wspomnienia kwestie, które wydarzyły się w strukturach, się nie kończą.

Wszystko dlatego, że na pełnowymiarową pracę w CSPPA zdecydował się Mads Øland, który przez 23 lata był dyrektorem związku zawodowego duńskich piłkarzy, a przez ostatni rok dorywczo był także dyrektorem generalnym związku graczy CS:GO. Od teraz w pełni skupi się on już tylko na tej drugiej funkcji. – Zapoczątkowaliśmy tutaj coś naprawdę wyjątkowego i jestem podekscytowany tym, co przyszłość przyniesie nam, zawodowym graczom i całej scenie. Mocno wierzę, że w nadchodzącym czasie CSPPA będzie w stanie uczynić wspaniałe rzeczy dla zawodników i całej branży – stwierdził działacz ze Skandynawii.

W 2019 roku związek zawodowy graczy CS:GO już kilkukrotnie dał o sobie znać. To on głośno protestował w lutym, gdy okazało się, że StarLadder Major Berlin 2019 odbędzie się tuż po zakończeniu przerwy wakacyjnej. Później natomiast udało mu się doprowadzić do rozmów z Valve, których efektem było wcześniejsze ustalenie terminów kolejnych Majorów, dzięki czemu inni organizatorzy mogą spokojnie planować swoje imprezy, a gracze ustalać, kiedy rozpoczną urlopy, nie martwiąc się potencjalnym nieprzygotowaniem do ważnego turnieju.