STS
fot. ESL/Adela Sznajder

Nowa liga CS:GO oficjalnie nadchodzi! W obsadzie B Site m.in. Thorin i MonteCristo

Tematyka nowej ligi Counter-Strike: Global Offensive dotychczas była tylko czymś, co przewijało się w sferze plotek. Dziś jednak poznaliśmy wreszcie konkrety, a rozgrywki, które roboczo nazywane są B Site, stały się faktem! Pierwsze informacje opublikowano za pośrednictwem oficjalnego konta ECS na Twitterze, co nie dziwi z uwagi na niedawne doniesienia, jakoby FACEIT zamierzał zakończyć własne […]

Tematyka nowej ligi Counter-Strike: Global Offensive dotychczas była tylko czymś, co przewijało się w sferze plotek. Dziś jednak poznaliśmy wreszcie konkrety, a rozgrywki, które roboczo nazywane są B Site, stały się faktem!

Pierwsze informacje opublikowano za pośrednictwem oficjalnego konta ECS na Twitterze, co nie dziwi z uwagi na niedawne doniesienia, jakoby FACEIT zamierzał zakończyć własne ligowe zmagania, by skupić się na nadchodzącym B Site. Tak czy inaczej, informacji nie jest specjalnie dużo, bo nadal nie znamy m.in. listy drużyn, które będziemy mogli oglądać, ale za to poznaliśmy obsadę ekspercko-komentatorską całej imprezy. Wśród ogłoszonych nie zabrakło ciekawych, rozpoznawalnych na scenie CS:GO nazwisk, ale nie obyło się też bez jednej, naprawdę sporej niespodzianki.

Tą jest niewątpliwie obecność Christophera „MonteCristo” Myklesa, który do tej pory kojarzony był raczej z League of Legends oraz Overwatchem. To właśnie z tą drugą grą związany był przez ostatnie kilka lat, komentując Overwatch League, niemniej przed kilkoma dniami ujawnił, iż nie zobaczymy go już w trzecim sezonie. Teraz wiemy już, że będzie on współpracował z B Site – na opublikowanym przez ECS materiale wideo otrzymał on tytuł „gościa specjalnego”.

Poza Amerykaninem chęć współpracy z nową ligą wyrazili też m.in. Anders „Anders” Blume i Jason „moses” O’Toole, dwaj casterzy znani wszystkim fanom Counter-Strike’a. W trakcie transmisji z B Site zobaczymy również budzącego zawsze sporo kontrowersji Duncana „Thorina” Shieldsa, który jednocześnie ma funkcjonować jako dyrektor kreatywny całych rozgrywek. Jednocześnie wygląda na to, że na dłużej do CS-a postanowił powrócić Auguste „Semmler” Massonnat, który podobnie jak wspomniany MonteCristo minione lata spędził przy Overwatchu.

Pełna obsada nowej ligi prezentuje się następująco:

  • Auguste „Semmler” Massonnat
  •  Sean „[email protected]” Gares
  •  Duncan „Thorin” Shields
  •  Christopher „MonteCristo” Mykles
  •  Freya Spiers
  • Anders „Anders” Blume
  • Jason „moses” O’Toole
  • Daniel „ddk” Kapadia
  • James „JZFB” Bardolph

Według zapowiedzi nowe rozgrywki o roboczej nazwie B Site mają wystartować w marcu tego roku. Przypomnijmy, że według niedawnych plotek slot w lidze miał kosztować nawet 2 miliony dolarów i tyle samo ma również wynieść jej pula nagród. Wśród potencjalnych uczestników wymienia się m.in. Astralis, Cloud9, Dignitas, MIBR oraz TSM.

Tagi: , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Cloud9 i Astralis zabierają głos w sprawie przyszłości CS:GO. "Gra w obecnym kształcie nie ma ekonomicznego sensu"

W świecie CS:GO w ostatnich tygodniach zrobiło się gorąco. Choć turniejowa karuzela jeszcze nie ruszyła, to jednak temat rozgrywek w 2020 roku już ter...