STS
fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

BIG i MAD Lions już w półfinale DH Open Leipzig, trudna sytuacja Sprout

Pierwszy dzień DreamHack Open Leipzig 2020 dobiegł końca, co oznacza, że dwie drużyny zapewniły już sobie awans do półfinału. Szczęściem tym cieszyć się mogą BIG oraz MAD Lions, które jako jedyne nie doznały dziś goryczy porażki.

Szczególnie zadowoleni ze swojej dyspozycji mogą być podopieczni niemieckiej organizacji, dla których był to pierwszy lanowy test od czasu niedawnych roszad kadrowych. Wobec tego postawa zespołu była na starcie zawodów pewną zagadką, ale koniec końców udało mu się dwukrotnie wygrać 16:8. Najpierw o sile Johannesa „tabseNa” Wodarza i jego kolegów przekonało się Virtus.pro, a potem także i Renegades. Nieco trudniejszą przeprawę miało natomiast MAD Lions, które w piątek dwa razy rozgrywało duńskie derby. Dowodzony przez Nicolaia „HUNDENA” Petersena skład poradził sobie jednak zarówno z Heroic, jak i North, pokonując obie te drużyny 16:10.

Najlepszych wspomnień ze swojego lanowego debiutu w nowych barwach nie będzie mieć za to Paweł „dycha” Dycha. Pod względem statystyk Polak był co prawda drugim graczem w zespole, ale marne to pocieszenie, skoro Sprout zostało rozgromione aż 4:16 – więcej na temat tego meczu pod tym adresem. Porażka ta oznacza, że Dycha i spółka nie mogą już sobie pozwolić na żadną kolejną wpadkę i jeśli nadal marzą o grze w play-offach lipskiej imprezy, to jutro muszą wygrać oba spotkania BO3, w tym jedno przeciwko Heroic.

Komplet piątkowych wyników prezentuje się następująco:

24 stycznia

Grupa A

11:00 Virtus.pro 8:16 BIG Inferno

Grupa B

12:30 North 16:4 Sprout Dust2

Grupa A

14:00 Cloud9 10:16 Renegades Overpass

Grupa B

15:30 Heroic 10:16 MAD Lions Dust2

Mecz wygranych grupy A

17:00 BIG 16:8 Renegades Nuke

Mecz wygranych grupy B

18:30 North 10:16 MAD Lions Mirage

Kolejne spotkania już w sobotę od godziny 11:00. Po więcej informacji na temat DreamHack Open Leipzig 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Maraton zakończony porażką Vitality. Jactroll i spółka przegrywają z SK

W drugim meczu League of Legends European Championship 2020 Spring SK Gaming zmierzyło się z osłabionym Teamem Vitality. Przez trwającą ponad 50 minut...