STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Veggie oficjalnie zawieszony przez Ultraligę!

Nie tak dawno temu informowaliśmy o dochodzeniu prowadzonym przez Ultraligę, w którego wyniku ukarany czasowym wykluczeniem mógł zostać były dyrektor ds. esportu w Illuminar Gaming, Fryderyk „Veggie” Kozioł. 29-latek miał rzekomo obrazić Grzegorza Kamińskiego, aktualnego prezesa iHG, wobec czego włodarze Ultraligi zdecydowali się podjąć działania mające na celu wykluczenie tego typu sytuacji w przyszłości. Po paru tygodniach przyglądania się całej sprawie Ultraliga podjęła ostateczną decyzję i wykluczyła Kozioła z udziału w rozgrywkach na dwa pierwsze spotkania.

Przypomnijmy, że zaledwie kilka dni temu Kozioł został zaprezentowany jako członek sztabu szkoleniowego piratesports, ale już teraz wiemy, że nie będzie on mógł wspierać swoich podopiecznych przynajmniej w pierwszym tygodniu Ultraligi. Powstałą w wyniku nałożenia kary lukę wypełnić ma Mikołaj Pecko, a więc dyrektor ds. esportu w piratesports, który występował już w charakterze szkoleniowca Piratów podczas play-offów drugiego sezonu Ultraligi.

Warto w tym miejscu wspomnieć także, iż Veggie nie jest jedynym uczestnikiem Ultraligi, który został odsunięty od zmagań ze względu na swoje naganne zachowanie. Nie tak dawno temu karę otrzymał także Mathias „Szygenda” Jensen, czyli toplaner AGO ROGUE, którego nie zobaczymy w dwóch pierwszych tygodniach zmagań. Działacze Ultraligi postanowili odnieść się do obu przypadków i raz jeszcze przypomnieć wszystkim uczestnikom, że tego typu incydenty nie będą tolerowane. – Zawodnicy i Trenerzy występujący w Ultralidze są zobowiązani do prezentowania najwyższych standardów zachowania, ponieważ reprezentują Ultraligę we wszystkich swoich działaniach. W związku z tym, naruszenia postanowień regulaminu Ultraligi oraz Warunków Użytkowania League of Legends niosą za sobą istotne konsekwencje – czytamy w oficjalnym oświadczeniu.

Dla Ultraligi jako Europejskiej Regionalnej Ligi najważniejsze jest, aby Zawodnicy i Trenerzy w niej występujący prezentowali najwyższe standardy zachowania. Ultraliga będzie podejmować wraz z zawodnikami i organizacjami działania, które pomogą w edukacji oraz poprawie zachowań uczestników Ultraligi w każdym aspekcie profesjonalnej gry.

Tagi: , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Dobry debiut na nowych pozycjach. Najlepsza piątka pierwszego tygodnia LEC 2020

Pierwszy tydzień League of Legends European Championship 2020 już za nami. G2 Esports, Origen oraz Rogue pozostały niepokonane, a Misfits Gaming, Team...