Wykorzystano zdjęcie należące do ESL Polska

Nie ma powodów do wstydu – Polacy znów z dobrymi wynikami w europejskich ligach

Nadszedł piątek, a więc czas podsumować to, jak szło naszym rodakom na drugim europejskim szczeblu rozgrywkowym w League of Legends. Trudno nie podchodzić do ostatnich rezultatów optymistycznie, wszak większość z ponad trzydziestu rozegranych meczów wygrywali Polacy. W efekcie we Francji, Niemczech, Hiszpanii oraz Włoszech na czele zestawienia widnieją zespoły, w których występują nadwiślańscy gracze. Co z resztą regionów? Przyjrzyjmy się temu, jak radzili sobie nasi rodacy w minionych dniach.

W artykule podsumowano mecze z okresu 26-30 stycznia 

Czechy i Słowacja

Hitpoint Masters, bo tak nazywają się najważniejsze rozgrywki LoL-a w regionie Czech i Słowacji, rozpoczęło się w minioną niedzielę. Na starcie czesko-słowackich zmagań stanął jeden z naszych rodaków, Konrad „wilq” Wilk, który nad Wisłą jest głównie kojarzony z występami w Wiśle Płock. Przejdźmy jednak do bieżących wydarzeń – wilq znakomicie rozpoczął udział w Hitpoint Masters, triumfując nad Teamem Sampi i prezentując się naprawdę dobrze swoją Miss Fortune. Tego samego dnia polski botlaner musiał jednak podjąć broniącą tytułu eSubę, a ta okazała się zbyt silna. Warto jednak zaznaczyć, że Flayn eSports stawiało opór eSubie przez naprawdę długi czas, ale ostatecznie nie zdołało zaskoczyć rywala.

Grecja

Trzeba przyznać, że Artur „Myself” Gębicz potrafi trzymać swoich fanów w niepewności do ostatnich chwil. Po czterech rozegranych w Greeg Legends League meczach Myself był już na ostatnim miejscu w grupie i z pewnością drżał o ligowy byt, jednakże w dwóch kolejnych spotkaniach Gębicz i spółka pokazali się z dobrej strony i w efekcie awansowali do play-offów ligi. Co prawda przed formacją Myselfa jeszcze druga faza grupowa, lecz trzeba pamiętać, że ta doprecyzuje jedynie, z którego miejsca w systemie King of the Hill walkę o puchar rozpocznie zespół Polaka.

Francja

Powoli zaczynamy przyzwyczajać się już do tego, że Damian „Lucker” Konefał i jego Vitality.Bee nie zawodzą. W tym tygodniu były botlaner devils.one utarł nosa wszystkim pozostałym reprezentantom Polski we francuskich zmaganiach, wygrywając najpierw z Sebastianem „Sebekxem” Smejkalem, a następnie z Tobiaszem „Agresivoo” Cibą oraz Adrianem „Hatchym” Widerą. A skoro już przy pozostałych nadwiślańskich esportowcach jesteśmy, to trzeba przyznać, że w grze Misfits Premier widać ewidentną poprawę. Nie bez powodu zresztą Ciba i jego kompani pokonali jedną z najlepszych ekip we Francji, czyli Gamers Origin. Najgorzej z całej Polonii zgromadzonej nad Sekwaną idzie Sebekxowi, bo jego drużyna do tej pory nie była w stanie urwać rywalom chociażby jednego punktu i aktualnie plasuje się na szarym końcu tabeli La Ligue Française.

Niemcy

Pierwszego dnia drugiego tygodnia Prime League nasi rodacy mierzyli się w teorii z niezbyt wymagającymi oponentami, ale nie oznacza to, że nie sprawili im problemów. Zarówno EURONICS Gaming, jak i SK Gaming Prime musiało nieźle się napracować, żeby zwyciężyć odpowiednio UOL Sexy Edition oraz OP innogy eSport. Mimo wszystko spotkania te nijak miały się do prawdziwej wisienki na torcie, jaką bez wątpienia była „polska” potyczka, która miała miejsce dwa dni później. Jakub „Cinkrof” Rokicki i reszta podopiecznych Marka „MenQ” Dziemiana radzili sobie przyzwoicie, ale tylko do pierwszego Nashora. Ten ostatecznie padł łupem zespołu Adriana „Trymbiego” Trybusa i od tamtego momentu to akademia SK Gaming rządziła na serwerze. W rezultacie oba zespoły mogą teraz poszczycić się bilansem 3-1 i piastują ex aequo drugie miejsce w tabeli PL.

Włochy

Pierwszy superweek w PG Nationals bez dwóch zdań dostarczył nam ogromną dawkę emocji. Najwięcej radości Polakom zdecydowanie przyniósł Wojciech „Tabasko” Kruza, który razem ze swoimi kolegami z drużyny wciąż dominuje we Włoszech. W minionym już drugim tygodniu zmagań na Półwyspie Apenińskim zespół Tabasko był niemalże bezbłędny i kolejny raz okazał się niepokonany. Problemu dla formacji Kruzy nie stanowiło nawet faworyzowane i do wczoraj również niepokonane Racoon, wobec czego to YDN Devils piastuje aktualnie pozycję lidera PG Nationals. Nieco gorzej, ale wciąż dobrze, wygląda sytuacja Piotra „Glebo” Dąbrowskiego. Drużyna polskiego toplanera co prawda przegrała z Outplayed, ale w dwóch kolejnych meczach nie pozwoliła sobie już na żadne potknięcia i triumfowała nad Samsung Morning Stars oraz MOBA ROG.

Hiszpania

A skoro już o superweekach mowa, to należy również przyjrzeć się temu, co działo się w minionym tygodniu w Hiszpanii. A działo się sporo, bo meczów z udziałem Polaków w sumie zobaczyliśmy aż jedenaście, przy czym trzy z nich były tymi z gatunku bratobójczych. Najbardziej zadowolony ze swojego rezultatu może być Robert „Erdote” Nowak, który razem ze swoim Vodafone Giants wygrał aż trzy mecze (w tym także przeciwko Arturowi „Zwyroo” Trojanowi oraz Krzysztofowi „Kackosowi” Kubziakowskiemu) i uległ wyłącznie w starciu z Movistar Riders. O wiele mniej przyjemnie wyglądała jednak sytuacja pozostałych Polaków w LVP SuperLidze Orange, gdyż Zwyroo, Kackos oraz Miłosz „Raven” Domagalski dopisali w tym tygodniu zaledwie jedno zwycięstwo na swoje konto. Mimo wszystko formacje Kackosa i Ravena na pewno nie uważają startu w LVP SLO za porażkę, bo znajdują się aktualnie w środku tabeli z bilansem 2-2.

Bałkany

Na koniec należy również wspomnieć o Gawle „Kashtelanie” Paprzyckim i jego występach w Esports Balkan League. ŠAIM SE, którego barwy reprezentuje polski midlaner, znakomicie rozpoczęło szósty sezon bałkańskich zmagań, najpierw ogrywając Level Up esports, a następnie wbrew wszelkim oczekiwaniom pokonując Crveną Zvezdę Esports. Spora w tym zasługa byłego midlanera Illuminar Gaming, który nie tylko zadawał potężne obrażenia swoją Akali oraz Orianną, ale także zdobywał największą liczbę zabójstw w obu grach.


Mecze Polaków
Niedziela, 26 stycznia
14:00 Flayn eSports
wilq
1:0
BO1
Team Sampi CZSK
19:00 eSuba 1:0
BO1
Flayn eSports
wilq
CZSK
19:00 Intrepid Fox Gaming 1:0
BO1
WLGaming Esports
Myself
Grecja
Poniedziałek, 27 stycznia
17:00 Vodafone Giants
Erdote
1:0
BO1
BCN Squad
Zwyroo
Hiszpania
18:00 WLGaming Esports
Myself
1:0
BO1
Laughing Coffins Grecja
19:00 x6tence
Kackos
0:1
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
20:00 eMonkeyz 0:1
BO1
BCN Squad
Zwyroo
Hiszpania
21:00 ŠAIM SE
Kashtelan
1:0
BO1
Level Up esports Bałkany
22:00 Movistar Riders 1:0
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
Wtorek, 28 stycznia
19:00 UOL Sexy Edition 0:1
BO1
EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
Niemcy
19:00 Outplayed 1:0
BO1
CP Sparks
Glebo
Włochy
20:00 SK Gaming Prime
Trymbi
1:0
BO1
OP innogy eSport Niemcy
20:00 IziDream
Sebekx
0:1
BO1
Vitality.Bee
Lucker
Francja
21:00 Pyrsos Esports 0:1
BO1
WLGaming Esports
Myself
Grecja
21:00 YDN Devils
Tabasko
1:0
BO1
MOBA ROG Włochy
23:00 Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
1:0
BO1
Gamers Origin Francja
Środa, 29 stycznia
19:00 S2V Esports 0:1
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
20:00 Team MCES 1:0
BO1
IziDream
Sebekx
Francja
20:00 QLASH Forge 0:1
BO1
YDN Devils
Tabasko
Włochy
21:00 CP Sparks
Glebo
1:0
BO1
Samsung Morning Stars Włochy
21:00 Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
0:1
BO1
Vitality.Bee
Lucker
Francja
21:00 Movistar Riders 1:0
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
22:00 BCN Squad
Zwyroo
0:1
BO1
x6tence
Kackos
Hiszpania
Czwartek, 30 stycznia
18:00 Vodafone Giants
Erdote
1:0
BO1
G2 Arctic Hiszpania
18:00 MOBA ROG 0:1
BO1
CP Sparks
Glebo
Włochy
19:00 ŠAIM SE
Kashtelan
1:0
BO1
Crvena Zvezda Crvena zvezda Esports Bałkany
20:00 YDN Devils
Tabasko
1:0
BO1
Racoon Włochy
20:00 BCN Squad
Zwyroo
0:1
BO1
S2V Esports Hiszpania
21:00 Team Queso
Raven
0:1
BO1
UCAM Esports Club Hiszpania
22:00 x6tence
Kackos
0:1
BO1
Mad Lions Madrid Hiszpania
22:00 EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
0:1
BO1
SK Gaming Prime
Trymbi
Niemcy

Najważniejsze informacje na temat nadwiślańskich graczy LoL-a rywalizujących na co dzień w takich zmaganiach jak LFL, LVP SLO, Prime League, PG Nationals, EBL, Hitpoint Masters czy też GLL znajdziecie w naszej specjalnej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Droga do Rio zaczyna się właśnie dziś! Kto z Polaków zagra w eliminacjach?

Normalnie w tym okresie roku bylibyśmy już po zakończeniu Minorów i czekali na pierwszy mecz nadchodzącego Majora CS:GO. Ale Valve w 2020 zmieniło kal...