fot. ESL/Bart Oerbekke

MICHU krok bliżej Majora! Envy zagra w zamkniętych eliminacjach do amerykańskiego Minora

W Europie polscy zawodnicy nie zdołali osiągnąć celu i przybliżyć się do gry na Minorze. Tym bardziej więc cieszy fakt, że swojego dopiął Michał „MICHU” Müller, którego Team Envy już za pierwszym podejściem awansował do zamkniętych północnoamerykańskich eliminacji do amerykańskiego Minora.

Nowa drużyna Polaka przeszła niepokonana przez pierwszy otwarty turniej eliminacyjny, nie tracąc po drodze nawet mapy. W decydującym meczu reprezentanci Envy rozprawili się natomiast ze złożonym z czterech Amerykanów oraz Kanadyjczyka składu Faint Gaming, który jednak nie postawił zbyt wygórowanych warunków. Dość powiedzieć, że MICHU i spółka nie oddali podczas tej potyczki więcej niż ośmiu rund, wygrywając 16:4 na Nuke’u oraz 16:8 na Mirage’u. Sam Polak w czasie tego spotkania zdobył 25 fragów, ginąc przy tym 28-krotnie, i pod względem statystyk indywidualnych wypadł najsłabiej w zespole.

Poza Envy przepustkę do zamkniętego etapu zmagań wywalczył też miks kryjący się pod nazwą Rugratz. Jego członkiem jest m.in. Jordan „Zellsis” Montemurro, który w swoim CV ma występy pod banderą chociażby Swole Patrol, Cloud9 czy też Teamu Singularity. Jego drużyna, podobnie jak skład MICHA, nie miała większych problemów z tym, by sięgnąć awans, zwłaszcza że Infinity Esports, czyli jej ostatni rywal, wyglądał wyjątkowo słabo. W efekcie to właśnie Zellsis wraz z kolegami, wygrywając 16:6 i 16:1, dołączyli do dziewięciu pozostałych znanych już formacji, które znalazły się krok bliżej Minora.

Na ten moment lista uczestników zamkniętych północnoamerykańskich eliminacji do amerykańskiego Minora prezentuje się następująco:

Cloud9 Chaos Esports Club Team Envy eUnited
FURIA Esports Gen.G Esports New Identity Riot Squad Esports
Rugratz Triumph

Zamknięte północnoamerykańskie eliminacje odbędą się między 6 a 8 marca. W sumie weźmie w nich udział szesnaście formacji, które będą rywalizować między sobą o sześć miejsc na amerykańskim Minorze przed ESL One Rio 2020 Major Championship.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FaZe z awansem na wiosenne finały BLAST Premier!

FaZe Clan to pierwszy zespół, który może być pewny występu na moskiewskich finałach wiosennej edycji BLAST Premier. Międzynarodowy skład przypieczętow...