fot. DreamHack/Adela Sznajder

Roszady w Syman – mou jednym z nowych nabytków

Gdy Ilya „Perfecto” Zalutskiy przeniósł się do Natus Vincere, jasne stało się, że Syman Gaming musi znaleźć nowego piątego zawodnika CS:GO. Formacja nie poprzestała jednak na tylko jednej zmianie i zakontraktowała aż dwóch nowych graczy – Rasmusa „kreaza” Johanssona oraz Rustema „mou” Telepova. Na ławkę rezerwowych tym samym przesunięty został Ramazan „Ramz1k” Bashizov, a my, szczerze mówiąc, nie jesteśmy tym wcale zaskoczeni.

W tym miejscu warto wspomnieć o oskarżeniach, które zostały skierowane w stronę Ramz1ka już jakiś czas temu. Bashizov rzekomo miał wziąć udział w ustawieniu dwóch spotkań internetowych, o czym informował między innymi Aleksei „OverDrive” Biriukov, znany insajder na scenie CIS. Dotychczas nie doczekaliśmy się jednak żadnych oficjalnych ruchów ze strony chociażby Valve czy organizatorów turniejów, w ramach których odbyły się podejrzane pojedynki.

Tak czy inaczej, Ramz1k nie jest już częścią podstawowego składu Syman, w przeciwieństwie do chociażby mou. Kazachski triumfator jednego z Majorów Counter-Strike: Global Offensive błyskawicznie znalazł nowy dom po tym, jak pod koniec stycznia zakończył swoją chińską przygodę ze względu na koronawirusa. Ostatni wakat zajął natomiast kreaz, który w przeszłości próbował już swoich sił między innymi w Teamie Ancient. Na koncie Szweda znajduje się również epizod we… Fnatic – 21-latek awaryjnie wspomógł swój rodzimy zespół w fazie grupowej ESL Pro League.

Aktualny skład Syman Gaming wygląda następująco:

  • Sanzhar „neaLaN” Ishkakov
  • Rasmus „kreaz” Johansson
  • Rustem„mou” Telepov
  • Nicolas „Keoz” Dgus
  • David „n0rb3r7” Danielyan – wypożyczenie z Winstrike
  • Asset „Solaar” Sembiev – trener
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Sosnowiec planuje wprowadzić stypendium dla esportowców

Powiedzieć, że esport dawno już przestał być tylko rozrywką dla określonego grona zapaleńców, to tak, jakby nic nie powiedzieć. Dziś z potencjału elek...