fot. devils.one/Wiki Wójcik

Pierwsza porażka K1ck w Ultralidze! devils.one wygrywa po świetnym comebacku

Do dziś dwie drużyny broniły statusu niezwyciężonych w Ultralidze. Podczas gdy AGO ROGUE zdołało tego dokonać, to K1ck eSports Club wreszcie musiało uznać wyższość swojego rywala. Tym okazał się młodziutki skład devils.one, który mimo ogromnych problemów w początkowej fazie podniósł się z kolan i zakończył mecz na swoją korzyść.

K1ck eSports Club
0:1 devils.one
iBo
Mordekaiser
Sinmivak
Sett
Shlatan
Lee Sin
Bruness
Gragas
Matislaw
LeBlanc
Czajek
Sylas
Puki style
Tristana
Bullet
Miss Fortune
Raxxo
Leona
Pyrka
Tahm Kench

Już od pierwszych minut K1ck udowadniało, że nie przez przypadek znajduje się na szczycie zestawienia. Lucjan „Shlatan” Ahmad najpierw zadał śmiertelny cios w Łukasza „Pyrkę” Grześkowiaka, a następnie z pomocą swojego toplanera pokonał Bruno „Brunessa” Freunda. W dużej mierze dzięki jego grze podopieczni Pawła „delorda” Szabli w pełni kontrolowali rzekę i zgarniali kolejne większe bestie. W jedenastej minucie dżungler K1ck zapisał na koncie trzecie zabójstwo, a następnie szybko wykorzystał Oko Herolda, umożliwiając Łukaszowi „Pukiemu style’owi” Zygmunciakowi zniszczenie pierwszej wieży.

Gdy na tablicy zabójstw pojawiło się 6:0 na korzyść faworytów, wydawało się, że los devils.one jest już przesądzony. Inne plany miał jednak Mateusz „Czajek” Czajka, który jednym wykradzionym ultimatem ponownie dał szansę swojej drużynie na zwycięstwo. I faktycznie – Diabły po wygraniu walki o drugiego Herolda złapały wiatr w żagle i w kolejnych minutach oglądaliśmy zupełnie ich oblicze. Choć to K1ck ciągle atakowało, to w teamfightach znacznie lepiej radziło sobie DV1, podtrzymując swoje nadzieje na zwycięstwo.

Wygrywając kolejne walki drużynowe, to devils.one zaczęło powiększać swoje pole gry i spychało rywali do coraz głębszej defensywy. W 38. minucie zawodnicy Adriana „Zeturala” Dziadkowca triumfowali w kluczowym teamfighcie, który nie tylko zakończył się zdobyciem przez nich Nashora, ale też zniszczeniem inhibitora na midzie. Na decydujący cios nie musieliśmy już długo czekać – dwie minuty później w walce o Duszę Smoka Oceanicznego DV1 rozniosło w proch swoich przeciwników, a quadra killa zdobył Robert „Bullet” Pruchniewski. Sekundy później było już po meczu – devils.one przerwało dominację K1ck i to w niebywałym stylu!

To było ostatnie starcie w ramach drugiej kolejki Ultraligi. Na kolejne mecze będziemy musieli poczekać do najbliższego wtorku – trzeci tydzień zmagań zainauguruje pojedynek AGO ROGUE z Diablo Chairs. Najciekawiej zapowiada się natomiast starcie AGO ROGUE z K1ck eSports Club, które otworzy serię środowych meczów. Pełny harmonogram oraz aktualną klasyfikację grupową trzeciego sezonu Ultraligi możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Zamknięte eliminacje do europejskiego Minora bez żadnego z Polaków? Nie tym razem!

To już pewne – co najmniej jeden Polak zagra w zamkniętych eliminacjach do europejskiego Minora przed ESL One Rio 2020 Major Championship. W meczu wie...