czajek
fot. twitter.com/devils1gg

devils.one, AGO ROGUE i kto jeszcze? Statystyki graczy z drugiego tygodnia Ultraligi

Miniony tydzień trzeciego sezonu Ultraligi obfitował w emocjonujące spotkania, których rezultaty wcale nie były tak oczywiste, jak można było sobie to wyobrażać. Dziś jednak nie będziemy przyglądać się poszczególnym meczom, a najbardziej wyróżniającym się zawodnikom pod względem KDA, udziału w zabójstwach drużyny, efektywności wizji, dominowania linii oraz zadawania obrażeń. Czas statystycznie podsumować najjaśniej błyszczących graczy ubiegłego tygodnia.

Uwaga – statystyki liczone na podstawie Match History oraz VOD z gry. Dokładne wartości mogą nieznacznie odbiegać od przedstawionych poniżej.

Ja tu tylko po KDA

Stosunek sumy zabójstw i asyst do śmierci.

1. | Warszi | Marcin Surała
KDA: 19 (12/1/7)
PRIDE

2. | Roison 3. | Czajek 4. | Konektiv 5. itzRenifer
Michał Dubiel Mateusz Czajka Karol Wojciechowski Konrad Potępa
piratesports logo piratesports devils.one piratesports logo piratesports Diablo Chairs
KDA: 17 KDA: 15 KDA: 14 KDA: 10,5

W ubiegłym tygodniu sekcja graczy z najwyższym współczynnikiem zabójstw i asyst do śmierci została absolutnie zdominowana przez graczy AGO ROGUE oraz Illuminar Gaming. Tym razem jednak żaden z zawodników wymienionych organizacji nie był w stanie wepchnąć się do najlepszej piątki tygodnia pod względem KDA. Nie jest to jedyna zaskakująca informacja, bo najwyższy współczynnik KDA w drugim tygodniu Ultraligi zanotował Marcin „Warszi” Surała, czyli midlaner PRIDE. Jego wyczyn zdecydowanie jest niespodzianką, zwłaszcza jeśli zwrócimy uwagę na to, że jego zespół przegrał obydwa pojedynki.

Drugą lokatę w tym zestawieniu zajął Michał „Roison” Dubiel, który w tym tygodniu ewidentnie prezentował o wiele lepszą formę niż w inauguracyjnej kolejce Ultraligi. Warto w tym miejscu zaznaczyć także, iż midlaner piratesports nie zginął w żadnym z rozgrywanych meczów drugiego tygodnia zmagań. Na najniższym stopniu podium stanął z kolei Mateusz „Czajek” Czajka. Środkowy devils.one nareszcie mógł rozwinąć skrzydła i pokazać, że jest w stanie poprowadzić swoją ekipę do zwycięstwa, gdyż w końcu otrzymał postacie zadające spore obrażenia – o czym zresztą wspomnimy więcej w dalszej części artykułu.

KDA DreamTeam

Konektiv
Karol Wojciechowski
Behave
Marcin Pawlak
Warszi
Marcin Surała
itzRenifer
Konrad Potępa
Sedrion
Tarik Holz
KDA: 14 KDA: 4,75 KDA: 19 KDA: 10,5 KDA: 8

Jeśli szukacie drużyny, która nie feeduje, a na dodatek przyczynia się do eliminowania rywali, to powinniście spojrzeć w kierunku zawodników piratesports. W drugim tygodniu Ultraligi KDA DreamTeam tworzy bowiem aż trzech Piratów, ale to nie powinno nikogo dziwić, bo wszyscy podopieczni Fryderyka „Veggiego” Kozioła w tym tygodniu zginęli w sumie zaledwie dziewięć razy. Poza królującym w tym tygodniu pod względem współczynnika KDA Warszim w DreamTeamie znalazł się także Konrad „itzRenifer” Potępa, który wyprzedził Pawła „Woolite’a” Pruskiego o pół oczka.

Robiłem, co mogłem

Procentowy udział (zabójstwo lub asysta) w łącznej liczbie zabójstw drużyny w rozegranych potyczkach. (KP = kill participation)

1. | Behave | Marcin Pawlak
KP: 90,48% (19/21)
piratesports logo piratesports

2. | itzRenifer 3. | niQ 4. | Roison 5. Shlatan
Konrad Potępa Sebastian Robak Michał Dubiel Lucjan Ahmad
Diablo Chairs Illuminar Gaming piratesports logo piratesports K1ck
KP: 84% KP: 83,33% KP: 80,95% KP: 80%

Czas przyjrzeć się zawodnikom, których każdy chciałby mieć u swego boku. Mowa tutaj oczywiście o graczach, którzy najczęściej pomagali przy zdobywanych przez swoją ekipę zabójstwach. W tym tygodniu najbardziej w tym aspekcie wyróżniał się Marcin „Behave” Pawlak. Dżungler piratesports w kapitalny sposób rozegrał spotkanie z Diablo Chairs, uczestnicząc przy każdym zdobytym przez Piratów fragu. Pawlak nie pojawił się tylko przy dwóch z pięciu eliminacji w meczu przeciwko AGO ROGUE. Zaraz za Behavem możemy zobaczyć Renifera oraz Sebastiana „niQ” Robaka, którzy mogą pochwalić się KP wynoszącym odpowiednio 84 oraz 83,33 procenta.

KP DreamTeam

Melonik
Dawid Ślęczka
Behave
Marcin Pawlak
niQ
Sebastian Robak
itzRenifer
Konrad Potępa
Sedrion
Tarik Holz
KP: 75% KP: 90,48% KP: 83,33% KP: 84% KP: 76,19%

Oprócz wspomnianych wyżej Pawlaka, Robaka i Potępy miejsce w KP DreamTeam zajęli również Dawid „Melonik” Ślęczka oraz Tarik „Sedrion” Holz. Toplaner Illuminar Gaming znacząco przewyższył pozostałych toplanerów w Ultralidze pod względem udziału w eliminacjach swojej drużyny, wyprzedzając drugiego Konektiva o ponad 8%. Jeżeli zaś chodzi o wspierającego piratesports, to najbliższy jego wyniku był Kamil „KMŚ” Pękacki, który zanotował KP wynoszące niecałe 71%.

Kup pinka, przyda się

Suma zdobytych punktów wizji w przeliczeniu na minutę. (VSPM = vision score per minute).

1.  Pyrka | Łukasz Grześkowiak
VSPM: 2,89
devils.one

2. | KMŚ 2. | Raxxo 4. | Sedrion 5. kubYD
Kamil Pękacki Oskar Bazydło Tarik Holz Jakub Grobelny
PRIDE K1ck piratesports logo piratesports AGO ROGUE
VSPM: 2,82 VSPM: 2,82 VSPM: 2,45 VSPM: 2,28

Rozstawianie wardów to jedno, ale ich efektywność jest o wiele ważniejsza. Wobec tego postanowiliśmy tym razem skupić się na zestawieniu zawodników, zwracając uwagę na VSPM, a nie na rozstawione wardy w przeliczeniu na minutę. W tym tygodniu najbardziej efektywnie wardującym był Łukasz „Pyrka” Grześkowiak, wspierający devils.one. Podopieczny Adriana „Zeturala” Dziadkowca zdecydowanie przyłożył się w tym tygodniu do rozstawiania wizji na mapie, a przecież w inauguracyjnej kolejce nie błyszczał w tym aspekcie na tle innych supportów w lidze. Niedaleko za Grześkowiakiem ex aequo uplasowali się Kamil „KMŚ” Pękacki oraz Oskar „Raxxo” Bazydło, którzy zdobywali średnio 2,82 punktu wizji na minutę.

VSPM DreamTeam

iBo
Marcin Lebuda
Bruness
Bruno Freund
niQ
Sebastian Robak
Bullet
Robert Pruchniewski
Pyrka
Łukasz Grześkowiak
VSPM: 1,21 VSPM: 1,91 VSPM: 1,51 VSPM: 1,56 VSPM: 2,89

Z piątką, którą widzicie powyżej, nie powinniście mieć żadnych problemów z wizją na mapie. Co ciekawe, w drugiej kolejce Ultraligi aż trzech zawodników devils.one dominowało pod względem VSPM wśród graczy na swojej pozycji. Oprócz Pyrki w zestawieniu VSPM DreamTeam znaleźli się także Robert „Bullet” Pruchniewski oraz Bruno „Bruness” Freund. Należy zaznaczyć również, że w ostatnich dwóch meczach w VSPM wyróżniali się także niQ oraz Marcin „iBo” Lebuda z K1ck Neosurf.

Lane kingdom

Statystyka średniej przewagi w złocie względem przeciwnika w 15. minucie meczu. ([email protected] = [average] gold difference at 15 [minute])

1. | Woolite | Paweł Pruski
[email protected]: 1472
AGO ROGUE

2. | Shlatan 3. | Czekolad 4. | Puki Style 5. Warszi
Lucjan Ahmad Paweł Szczepanik Łukasz Zygmunciak Marcin Surała
K1ck AGO ROGUE K1ck PRIDE
[email protected]: 1107 [email protected]: 1099,5 [email protected]: 940,5 [email protected]: 918

Kolejny tydzień, kolejny raz Woolite dominuje swoich przeciwników na dolnej alejce. W dwóch ostatnich spotkaniach Pruski mierzył się z Timem „Keduiim” Willersem oraz Williamem „Unforgivenem” Nieminenem i zdecydowanie przewyższał ich w piętnastej minucie pod względem zdobytego złota. W starciu z Willersem Woolite po kwadransie prowadził już ponad 1340 sztukami złota, podczas gdy deficyt Nieminena względem polskiego botlanera wynosił ponad 1600 sztuk złota. Solidnie pod względem przewagi w 15. minucie gry prezentowali się także Lucjan „Ahmad” Shlatan oraz Paweł „Czekolad” Szczepanik, a szczególnie zaskakująca w tym zestawieniu może być obecność Warsziego, który jako jedyny zawodnik PRIDE nie przegrywał swojej linii po kwadransie żadnego z rozgrywanych spotkań.

[email protected] DreamTeam

Melonik
Dawid Ślęczka
Shlatan
Lucjan Ahmad
Czekolad
Paweł Szczepanik
Woolite
Paweł Pruski
Sedrion
Tarik Holz
[email protected]: 844,5 [email protected]: 1107 [email protected]: 1099,5 [email protected]: 1472 [email protected]: 474

Gdyby tylko reszta zawodników Illuminar Gaming zaprezentowała się indywidualnie tak dobrze, jak Melonik, to być może iHG nadal byłoby niepokonane. Ślęczka bez dwóch zdań wyróżniał się na tle swoich kolegów, a zadawane przez niego obrażenia oraz przewaga nad przeciwnikiem w 15. minucie gry robią wrażenie, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, iż jego ekipa przegrała oba pojedynki. [email protected] DreamTeam zamyka z kolei Tarik „Sedrion” Holz, który co prawda tracił nieco do Patryka „Mystiquesa” Piórkowskiego, ale znacząco zdominował botlane Diablo Chairs.

Nie gulaj, bo ci zadam boksa

Statystyka sumy zadanych obrażeń w przeliczeniu na minutę. (DMGPM = damage per minute)

1. | Czajek | Mateusz Czajka
DMGPM: 734
devils.one

2. | Melonik 3. | Woolite 4. | Czekolad 5. Roison
Dawid Ślęczka Paweł Pruski Paweł Szczepanik Michał Dubiel
Illuminar Gaming AGO ROGUE AGO ROGUE piratesports logo piratesports
DMGPM: 710 DMGPM: 707 DMGPM: 638 DMGPM: 575

Po dwóch pierwszych tygodniach Ultraligi możemy już stwierdzić, że głównym celem Zeturala w devils.one najprawdopodobniej jest zrobienie ze swoich midlanerów maszyn do zabijania. W inauguracyjnej kolejce największe obrażenia w przeliczeniu na minutę zadawał bowiem były podopieczny Dziadkowca – Mateusz „Matislaw” Zagórski, a teraz pod tym względem wygrywa Mateusz „Czajek” Czajka. Midlaner devils.one obniżał zdrowie oponentów średnio o 734 punkty w każdej minucie gry, co zdecydowanie jest imponującym wynikiem. Trzeba jednak wspomnieć też o tym, że Czajek w drugim tygodniu zadawał największe procentowe obrażenia swojej drużyny, gdyż w pojedynkę stanowił aż 39,3% krzywd wyrządzonych przez devils.one. Bliscy dogonienia Czajki byli także Melonik oraz Woolite, którzy bez dwóch zdań byli najjaśniej świecącymi gwiazdami iHG oraz AGO ROGUE.

DMGPM DreamTeam

Melonik
Dawid Ślęczka
Crazy
Adam Fedoruk
Czajek
Mateusz Czajka
Woolite
Paweł Pruski
KMŚ
Kamil Pękacki
DMGPM: 710 DMGPM: 404 DMGPM: 734 DMGPM: 707 DMGPM: 231

Melonik, podobnie jak Czajek, zadawał najwięcej obrażeń wśród swoich kolegów z drużyny. Ślęczka stanowił aż 36% całości szkód wyrządzonych przez iHG, jednakże to nie wystarczyło, by zdobyć w tym tygodniu jakikolwiek punkt. Sporym problemem dla Illuminar z pewnością był Woolite, który razem z Czekoladem był niesamowicie skuteczny, jeśli chodzi o wyprowadzane ciosy. Wyróżniającym się dżunglerem tym razem był Adam „Crazy” Fedoruk, który bił najmocniej spośród całego Diablo Chairs, zadawając średnio 404 punktów obrażeń na minutę. Najbardziej agresywnym supportem wciąż pozostaje Kamil „KMŚ” Pękacki, który już w pierwszym podsumowaniu statystycznym dominował pod tym względem.

W artykule wykorzystano zdjęcia należące do Ultraligi.


Kolejne mecze Ultraligi będą miały miejsce już w najbliższy wtorek. Więcej szczegółowych informacji na temat trzeciego sezonu Ultraligi znaleźć można w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

FLASHPOINT łaskawsze dla Polaków niż ESL Pro League? Dziś ruszają pierwsze otwarte eliminacje

Nie da się ukryć, że jak dotychczas ESL Pro League nie była zbyt łaskawa dla polskich graczy Counter-Strike: Global Offensive, którzy albo nie byli w...