fot. ESL/Adam Łakomy

Jedenastu Polaków kontynuuje grę w pierwszych eliminacjach do FLASHPOINT

Po inauguracyjnym dniu pierwszych otwartych eliminacji do FLASHPOINT Season 1 w grze o awans do kolejnego etapu pozostało jedenastu Polaków. Nie było się jednak bez niespodzianek, bo część ekip należących do tzw. krajowej czołówki wyraźnie zawiodło.

Już w pierwszej rundzie swoją przygodę z kwalifikacjami zakończyły triumfatorki ESL Sprite Mistrzostw Kobiet z Arcane Waves, a chwilę później ich los podzieliło Emeritos Banditos. Największe zaskoczenie przyszło jednak w trzeciej serii spotkań, gdy to z gry odpadł Actina PACT oraz Wisła All in! Games Kraków, przegrywając odpowiednio z LoaThE i 3PMBED. W kolejnych godzinach za burtą znalazły się także Izako Boars i SMASH Esports Sebastiana „NEEXA” Treli, a tuż przed końcem pierwszego dnia wyższość swoich rywali uznały też makowce, miks znanego z ARCY Mikołaja „mouza” Karolewskiego.

A jeśli chodzi o Polaków, którzy ciągle mają szansę na awans, to warto wyszczególnić AVEZ Esports. Popularne Ośmiornice kolejny już raz z niezłej strony pokazują się podczas otwartych eliminacji i piątkowe zmagania zainaugurują spotkaniem z Winstrike Teamem. Niespodziewanie daleko dotarł również Klan Gadanych Głupot, czyli ekipa Patryka „Patitka” Fabrowskiego i Patryka „ponczka” Witesa, przed którą pojedynek z Rosjanami z Dogsclvb. Nie można też zapominać o Filipie „TUDSONIE” Tudovie, którego Team Secret czeka starcie ze świeżo upieczonymi uczestnikami zamkniętych eliminacji do Minora, Nordavind.

Piątkowy harmonogram prezentuje się następująco:

7 lutego
18:00 Klan Gadanych Głupot vs Dogsclvb BO3
18:00 Nordavind vs Team Secret BO3
18:00 Salamander Gaming vs Prima eSport BO3
18:00 Moon Daddy vs Defusekids BO3
18:00 Lyngby Vikings vs KPI Gaming BO3
18:00 Gambit Youngsters vs Natus Vincere Junior BO3
18:00 AVEZ Esport vs Winstrike Team BO3
18:00 Juggernauts vs Apeks BO3
21:00 cztery mecze decydujące o awansie BO3

Ostatecznie awans do zamkniętych europejskich eliminacji do FLASHPOINT Season 1 uzyskają cztery najlepsze drużyny.

Tagi: , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Pojedynek polskich leśników już dzisiaj w LEC

Po pierwszych dwóch tygodniach zaskoczeń na szczycie tabeli LEC nie ma. Na pierwszej lokacie plasuje się G2 Esports, które nie poniosło jeszcze ani je...