STS
Wykorzystano zdjęcia należące do Ultraligi

Przed nami kolejny tydzień zagranicznych zmagań w LoL-a. Z kim zmierzą się Polacy?

Kolejny tydzień League of Legends European Championship dobiegł końca, ale nie oznacza to, że przez kolejne dni będziemy się nudzić. Dziś ruszają bowiem następne mecze z udziałem Polaków na drugim szczeblu rozgrywkowym Starego Kontynentu. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat nadchodzących pojedynków polskich zawodników oraz szkoleniowców, a tych będzie sporo, bo aż dwadzieścia siedem. […]

Kolejny tydzień League of Legends European Championship dobiegł końca, ale nie oznacza to, że przez kolejne dni będziemy się nudzić. Dziś ruszają bowiem następne mecze z udziałem Polaków na drugim szczeblu rozgrywkowym Starego Kontynentu. Poniżej znajdziecie wszystkie najważniejsze informacje na temat nadchodzących pojedynków polskich zawodników oraz szkoleniowców, a tych będzie sporo, bo aż dwadzieścia siedem.

W artykule pod uwagę wzięto mecze z okresu 9-13 lutego 

Czechy i Słowacja

Konrad „wilq” Wilk z całą pewnością nie może zaliczyć występów swojej ekipy w Hitpoint Masters Season 13 do najbardziej udanych. Prawdę mówiąc, Flayn eSports CZSK Edition prezentuje nierówną formę i przeplata wygrane z porażkami. W tym tygodniu jednak Wilk będzie miał prawdopodobnie najlepszą okazję do zdobycia kompletu oczek, bo zmierzy się z dwiema drużynami, które do tej pory zdołały dopisać tylko jeden punkt na swoje konto. Dzisiejszego wieczoru wilq i jego kompani będą musieli zmierzyć się bowiem z RAMS oraz Vinkekrig Esports, które mówiąc delikatnie, nie imponują w czesko-słowackich zmaganiach.

Grecja

Zmiany dokonane w formacji Artura „Myselfa” Gębicza zdecydowanie okazały się strzałem w dziesiątkę. W ubiegłym tygodniu polski dżungler i jego koledzy bez większych problemów uporali się z Gamespace MCE oraz Intrepid Fox Gaming, które przecież zdominowało grupę A pierwszego etapu fazy grupowej. Warto również zaznaczyć, że w tym tygodniu w WLGaming Esports na środkowej alejce w końcu pojawi się nowy podstawowy midlaner, Sofyan „CozQ” Rechchad, z którym zespół Polaka na pewno będzie prezentować się jeszcze lepiej niż dotychczas. W najbliższych dniach WLG podejmie Pyrsos Esports oraz przeciętnie prezentujące się Greek Regenesis, dlatego też możemy śmiało twierdzić, że drużyna Myselfa będzie uznawana za faworyta.

Francja

Tym razem we francuskiej lidze nie zobaczymy żadnego bezpośredniego starcia z udziałem Polaków, ale trzeba przyznać, że szykują nam się naprawdę interesujące pojedynki. Tobiasz „Agresivoo” Ciba i reszta zespołu prowadzonego przez Adriana „Hatchy’ego” Widerę we wtorek podejmą walkę ze słabym Teamem MCES, ale następnego dnia będą musieli stanąć w szranki z LDLC OL, które zresztą miało już okazję pokonać Misfits Premier. W przypadku Damiana „Luckera” Konefała i jego Vitality.Bee powinniśmy raczej oczekiwać dwóch zwycięstw, bo ekipa polskiego botlanera zmierzy się z Solary oraz GameWard, z którym dało sobie już radę w ubiegłym tygodniu. Sebastian „Sebekx” Smejkal na ten moment nie odniósł jeszcze ani jednego triumfu, dlatego też trudno jest sobie wyobrażać, że pokona swojego pierwszego rywala w czwartej kolejce LFL, bo tym będzie lider tabeli – LDLC OL. Większych szans na wygraną w przypadku Izi Dream powinniśmy upatrywać w drugim meczu przeciwko Solary.

Niemcy

Ubiegły tydzień bez dwóch zdań nie przebiegał nam pod znakiem sukcesów Polaków w Prime League. Ostatecznie formacje naszych rodaków były w stanie wygrać zaledwie jedno z czterech rozgrywanych spotkań, ale trzeba zaznaczyć, że mierzyły się one z naprawdę mocnymi rywalami. W tym tygodniu co prawda powinno być łatwiej, lecz nie oznacza to, że zwycięstwa przyjdą bez wysiłku. SK Gaming Prime zagra w najbliższych dniach z BIG oraz mYinsanity, a więc zespołami, które jak najbardziej są w zasięgu ekipy Adriana „Trymbiego” Trybusa. mYinsanity będzie również przeciwnikiem EURONICS Gaming, które także nie powinno mieć problemu ze zdobyciem punktów w tym spotkaniu. Na koniec tego tygodnia PL Jakub „Cinkrof” Rokicki i reszta podopiecznych Marka „MenQ” Dziemiana staną oko w oko z depczącym im po piętach ad hoc gaming.

Włochy

Pierwsza runda pojedynków fazy zasadniczej PG Nationals jest już historią, a w czubie tabeli widnieją formacje z Polakami w składzie – Wojciech „Tabasko” Kruza i jego YDN Gamers prowadzą bez żadnej porażki na koncie, natomiast na 2. miejscu znajduje się CP Sparks z Piotrem „Glebo” Dąbrowskim na pokładzie. W środę YDN czeka spotkanie z groźnym Outplayed, które podobnie jak CP Sparks okupuje drugą lokatę w lidze. Formacja polskiego toplanera w środę zmierzy się natomiast z o wiele słabszym Cyberground Gaming. Czwartek przyniesie nam za to jedną z najbardziej interesujących potyczek – Tabasko i Glebo powalczą w bezpośrednim starciu.

Hiszpania

Polska kolonia na Półwyspie Iberyjskim w ostatnich dniach nieco się uszczupliła, a wszystko przez ujawnione przed paroma dniami problemy BCN Squadu, które spowodowały, że Artur „Zwyroo” Trojan postanowił opuścić zespół. Wróćmy jednak do Polaków, którzy wciąż rywalizują w LVP SuperLiga Orange. Przed Robertem „Erdote” Nowakiem, Krzysztofem „Kackosem” Kubziakowskim oraz Miłoszem „Ravenem” Domagalskim naprawdę trudne spotkania już w pierwszym dniu czwartego tygodnia zmagań. Vodafone Giants podejmie bowiem UCAM Esports Club, x6tence powalczy z Movistar Riders, a Team Queso musi zmierzyć się z Mad Lions Madrid. Na szczęście w czwartek powinno być nieco łatwiej, bo jedynie Team Queso spróbuje swoich sił z solidnym G2 Arctic, podczas gdy reszta stoczy walkę z zawodzącymi formacjami.

Bałkany

Gaweł „Kashtelan” Paprzycki fantastycznie rozpoczął zmagania w ramach Esports Balkan League. Polski midlaner ewidentnie czuje się w ŠAIM SE jak ryba w wodzie, o czym zresztą świadczą jego znakomite występy. Aktualnie zespół Paprzyckiego plasuje się na pierwszej lokacie w bałkańskiej lidze i nic nie wskazuje na to, żeby ta sytuacja miała szybko ulec zmianie. Zwłaszcza że w tym tygodniu ŠAIM SE najpierw powalczy z WiLD MultiGaming, które wciąż nie wygrało chociażby jednej gry, a następnie z przeciętnym Elementaries Esport Club. Jeżeli zaś chodzi o podopiecznych Kacpra „Nahovsky’ego” Merskiego, to również podejmą oni walkę z Elementaries Esport Club, a później staną naprzeciw Upper Echelon. Warto w tym miejscu wspomnieć jednak, że WarKidZ E-Sports znajduje się aktualnie w dolnej części tabeli i oba spotkania mogą okazać się co najmniej trudne.


Mecze Polaków
Niedziela, 9 lutego
17:00 RAMS vs
BO1
Flayn eSports
wilq
CZSK
Transmisja
18:00 WLGaming Esports
Myself
vs
BO1
Pyrsos Esports Grecja
Transmisja
21:00 Flayn eSports
wilq
vs
BO1
Vikingekrig Esports CZSK
Transmisja
Poniedziałek, 10 lutego
18:00 UCAM Esports Club vs
BO1
Vodafone Giants
Erdote
Hiszpania
Transmisja
19:00 Greek Regenesis vs
BO1
WLGaming Esports
Myself
Grecja
Transmisja
19:00 WarKidZ E-Sports
Nahovsky
vs
BO1
Elementaries Esport Club Bałkany
Transmisja
20:00 Mad Lions Madrid vs
BO1
Team Queso
Raven
Hiszpania
Transmisja
21:00 WiLD MultiGaming vs
BO1
ŠAIM SE
Kashtelan
Bałkany
Transmisja
22:00 Movistar Riders vs
BO1
x6tence
Kackos
Hiszpania
Transmisja
Wtorek, 11 lutego
20:00 BIG vs
BO1
SK Gaming Prime
Trymbi
Niemcy
Transmisja
20:00 LDLC OL vs
BO1
IziDream
Sebekx
Francja
Transmisja
21:00 mYinsanity vs
BO1
EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
Niemcy
Transmisja
21:00 Team MCES vs
BO1
Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
Francja
Transmisja
23:00 Vitality.Bee
Lucker
vs
BO1
Solary Francja
Transmisja
Środa, 12 lutego
18:00 Outplayed vs
BO1
YDN Gamers
Tabasko
Włochy
Transmisja
20:00 IziDream
Sebekx
vs
BO1
Solary Francja
Transmisja
21:00 CP Sparks
Glebo
vs
BO1
Cyberground Gaming Włochy
Transmisja
21:00 GameWard vs
BO1
Vitality.Bee
Lucker
Francja
Transmisja
23:00 Misfits Premier
Agresivoo, Hatchy
vs
BO1
LDLC OL Francja
Transmisja
Czwartek, 13 lutego
18:00 Team Queso
Raven
vs
BO1
G2 Arctic Hiszpania
Transmisja
19:00 CP Sparks
Glebo
vs
BO1
YDN Gamers
Tabasko
Włochy
Transmisja
20:00 SK Gaming Prime
Trymbi
vs
BO1
mYinsanity Niemcy
Transmisja
21:00 Upper Echelon vs
BO1
WarKidZ E-Sports
Nahovsky
Bałkany
Transmisja
21:00 Vodafone Giants
Erdote
vs
BO1
S2V Esports Hiszpania
Transmisja
22:00 ŠAIM SE
Kashtelan
vs
BO1
Upper Echelon Bałkany
Transmisja
22:00 x6tence
Kackos
vs
BO1
eMonkeyz Hiszpania
Transmisja
22:00 EURONICS Gaming
Cinkrof, MenQ
vs
BO1
ad hoc gaming Niemcy
Transmisja

Najważniejsze informacje na temat nadwiślańskich graczy LoL-a rywalizujących na co dzień w takich zmaganiach jak LFL, LVP SLO, Prime League, PG Nationals, EBL czy też GLL znajdziecie w naszej specjalnej relacji tekstowej.

Tagi: , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

AGO i Pompa przetrwały pierwszy dzień, dziś dokończenie 3. otwartych eliminacji do Minora

Otwarte eliminacje do europejskiego Minora przed ESL One Rio 2020 Major Championship po raz trzeci przetrzebiły szeregi polskich drużyn. Dość powiedzi...