STS
fot.. BLAST Premier

Na`Vi jedzie na wiosenne finały BLAST Premier, Vitality zmarnowało drugą szansę

Team Vitality mógł awansować na wiosenne finały BLAST Premier – nie zrobił tego. Mógł awansować również dziś – i tego również nie zrobił. Podopieczni francuskiej formacji w finale drabinki przegranych grupy B przegrali bowiem z Natus Vincere i bez wątpienia mają powody, by pluć sobie w brody.

Team Vitality 0 : 2 Natus Vincere
Inferno 12:16 Dust2 6:16  Nuke 

Problemy Vitality zaczęły się już na Inferno, gdzie Mathieu „ZywOo” Herbaut i spółka mieli olbrzymie problemy z grą w ataku. Sam młody Francuz także nie zachwycał, toteż trudno się dziwić, że jego zespół nie potrafił przełamać impasu i na przerwę schodził z aż siedmiopunktową stratą. I chociaż po zmianie stron Na`Vi zdobyło drugą pistoletówkę, teoretycznie otwierając drzwi do zwycięstwa, to już po chwili sytuacja na serwerze zmieniła się. Nagle to gracze znad Sekwany przejęli inicjatywę i tylko okazjonalnie pozwalali rywalom na jakąkolwiek odpowiedź. Problem jednak w tym, że nawet te incydentalne wygrane nieubłaganie przybliżały podopiecznych Andreya „B1ad3’a” Gorodenskiyego, którzy pod koniec spotkania wykorzystali jeden z momentów słabszej gry przeciwnika i postawili kropkę nad i, triumfując 16:12.

To dało Na`Vi wyraźnego kopa, bo na Duście2 Oleksandr „s1mple” Kostyliev wraz z kolegami od pierwszych minut zdominowali Vitality i to pomimo gry po stronie terrorystów! Zanosiło się nawet na pogrom i dopiero dobra końcówka pozwoliła francusko-brytyjskiemu składowi zmniejszyć stratę do pięciu punktów, co jednak i tak nie było zbyt dobrym prognostykiem przed drugą połową. Niemniej nie wszystko było jeszcze stracone i jakieś szanse na comeback istniały, ale zespół ZywOo już nie podjął rękawicy i w obronie dołożył zaledwie jedno oczko. To było zdecydowanie za mało, by móc marzyć o odwróceniu losów pojedynku, toteż ten bardzo szybko skończył się wygraną Natus Vincere w stosunku 16:6.


Już za chwilę ostatni mecz grupy B, w którym Complexity Gaming powalczy z Natus Vincere o pierwsze miejsce. Spotkanie to wraz z angielskim komentarzem oglądać będzie można na oficjalnym kanale BLAST Premier na Twitchu. Po więcej informacji na temat BLAST Premier Spring Series 2020 zapraszamy do naszej relacji, do której przejść można po naciśnięciu na poniższy baner.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Tarzan, Griffin, Worlds 2019

Pierwszy tydzień LCK zakończony. Na szczycie AFs i Gen.G, na szarym końcu APK i Griffin

Podczas gdy w czołowych europejskich rozgrywkach League of Legends oglądaliśmy już trzy kolejki, w Korei Południowej inauguracja tegorocznego sezonu o...