fot. Riot Games/Michał Konkol

FORG1VEN przesunięty na ławkę rezerwowych Schalke. Innaxe zagra w czwartym tygodniu LEC *

Nadchodzą kolejne zmiany w składzie FC Schalke 04. Po przesunięciu do akademii Erberka „Giliusa” Demira i zastąpieniu go Lukasem „Luroxem” Thomą, na czwarty tydzień League of Legends European Championship ze składu odsunięty został Konstantinos-Napoleon „FORG1VEN” Tzortziou. Zastąpi go dotychczasowy botlaner FC Schalke 04 Evolution, czyli Nihat „Innaxe” Aliev.

Do tej pory 20-latek prezentował się całkiem nieźle. Jego formacja, jeszcze z Luroxem w składzie, triumfowała w pierwszych sześciu spotkaniach Prime League Pro Division 2020 Spring. Po bardzo słabej dyspozycji podstawowej formacji Bułgar dostanie szansę na zagranie w najwyższej europejskiej klasie rozgrywkowej. Przed akademią Schalke występował on w takich formacjach jak chociażby akademia EXCEL czy HWA Gaming, a w poprzednim splicie razem z Unicorns of Love zdołał nawet awansować na mistrzostwa świata.

CZYTAJ TEŻ:
Lurox zastąpi Giliusa w Schalke 04

Innaxe nie ma przed sobą łatwego zadania. Jego ekipa wydaje się być jedną z najbardziej zagubionych formacji w całej lidze. Powrót FORG1VENA wywołał bardzo pozytywną reakcję u większości fanów, a niektórzy eksperci twierdzili nawet, że reprezentanci niemieckiego klubu sportowego będą jedną z czołowych sił LEC. Jak się jednak okazało, od samego początku Schalke nie prezentowało najwyższego poziomu, a po sześciu spotkaniach nie ma na koncie ani jednego triumfu. Sam Grek również jest cieniem samego siebie sprzed czterech lat. Dodatkowo dotarliśmy do informacji, jakoby atmosfera między botlanerem a całym składem i zarządem była wyjątkowo napięta.

AKTUALIZACJA: Już po publikacji tego artykułu FORG1VEN opublikował na swoim Twitterze krótkie oświadczenie, w którym wyjawił powody rozstania z drużyną. – Podczas mojej ponad siedmioletniej kariery w LoL-u zawsze grałem, aby wygrać i w duchu rywalizacji. Jak na razie obecny skład [Schalke 04] nie wpasowuje się w tę zasadę. Schalke nie jest w stanie/nie chce dokonywać zmian, aby podzielić mój cel, więc wspólnie podjęliśmy decyzję o moim odejściu z pierwszego składu, dopóki nie zdecydują się zmienić swojego zdania – stwierdził Grek.

Na ten moment nie znamy przyszłości FORG1VENA. Z oficjalnego ogłoszenia Schalke możemy wywnioskować, że na razie organizacja tylko daje szansę młodemu zawodnikowi, ale w rzeczywistości zmiana ta może okazać się nieodwracalna. Czwarty tydzień LEC zaczyna się już jutro, a rozgrywki śledzić możecie w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

CORSAIR odświeża myszkę Scimitar oraz wprowadza ogromną podkładkę dla graczy

13 lutego 2020 roku – CORSAIR, światowy lider w dziedzinie produkcji urządzeń peryferyjnych dla graczy oraz części i akcesoriów komputerowych, wprowad...