fot. Riot Games/Michał Konkol

G0-2. Obrońcy mistrzowskiego tytułu nie są już samodzielnymi liderami LEC

Podczas dzisiejszego wieczora League of Legends European Championship nie zabrakło niespodzianek, bo z pięciu meczów w dwóch doszło do zwycięstwa niżej usytuowanej drużyny z tą znajdującą się wówczas wyżej w tabeli. Jednym z owych meczów był pojedynek G2 Esports z FC Schalke 04, czyli dotychczasowego samotnego lidera zestawienia z drużyną poszukującą swojego pierwszego sukcesu w tym sezonie rozgrywek. Sensacyjna porażka Samurajów sporo namieszała w górnych rejonach klasyfikacji – od teraz Marcin „Jankos” Jankowski i spółka nie mogą już się cieszyć z samodzielnego prowadzenia.

Z porażek G2 mogą być w szczególności zadowolone Misfits Gaming (które notabene było architektem jednej z nich) oraz Origen. Obie te formacje nie zawiodły podczas czwartej kolejki LEC i wygrały wszystkie swoje spotkania zaplanowane na ten tydzień. Króliki po wygranej z Samurajami pokonały również Team Vitality, natomiast Origen odprawiło z kwitkiem MAD Lions i Excel Esports. Tym samym na fotelu lidera po czwartym tygodniu znajdują się aż trzy formacje, a tylko o jeden punkt niżej w tabeli znajdują się trzy kolejne. W tym gronie jest między innymi Rogue – ekipa Kacpra „Inspireda” Słomy i Oskara „Vandera” Bogdana po nieudanej trzeciej kolejce podniosła się z kolan i w minionej rundzie nie dała szans Schalke ani SK Gaming. Dodatkowo dzięki porażce Fnatic w starciu z MAD Lions Łotrzyki awansowały na czwartą lokatę razem z Lwami, wyrównując bilans wygranych z formacją Oskara „Selfmade’a” Boderka.

CZYTAJ TEŻ:
Sensacja stała się faktem. G2 Esports przegrywa z Schalke 04 w LEC

Dolną część tabeli stanowią kolejno Excel Esports, SK Gaming, Schalke oraz Team Vitality. I oprócz podopiecznych Joeya „Youngbucka” Steltenpoola żadna z tych drużyn nie może czuć się komfortowo. Nawet Królewsko-Niebiescy, którzy ku zaskoczeniu wszystkich pokonali G2 Esports, mają na koncie tylko jedno zwycięstwo i wciąż ich szanse na play-offy wydają się znikome. W jeszcze gorszej sytuacji jest Vitality, które mimo zmiany w składzie musiało zaznać goryczy ósmej porażki z rzędu.

Wyniki wszystkich dzisiejszych meczów:

15 lutego
17:00 Team Vitality 0:1 Misfits Gaming BO1
18:00 Rogue 1:0 SK Gaming BO1
19:00 G2 Esports 0:1 FC Schalke 04 BO1
20:00 Origen 1:0 Excel Esports BO1
21:00 Fnatic 0:1 MAD Lions BO1

Klasyfikacja grupowa po czwartej kolejce:

# Drużyna M W P % wygranych
1. G2 Esports 8 6 2 75%
1. Misfits Gaming 8 6 2 75%
1. Origen 8 6 2 75%
4. Fnatic 8 5 3 63%
4. MAD Lions 8 5 3 63%
4. Rogue 8 5 3 63%
7. Excel Esports 8 4 4 50%
8. SK Gaming 8 2 6 25%
9. FC Schalke 04 8 1 7 13%
10. Team Vitality 8 0 8 0%
Legenda:
 Awans do górnej części drabinki fazy pucharowej
 Awans do dolnej części drabinki fazy pucharowej
 Brak awansu do fazy pucharowej

Na kolejne mecze w ramach LEC będziemy musieli standardowo poczekać do kolejnego piątku. Pierwszy dzień piątej kolejki – jednocześnie ostatni przed startem drugiej połowy splitu – zainaugurują Misfits Gaming i MAD Lions. Następnie o przerwanie swojej serii porażek powalczy Team Vitality, którego rywalem będzie Schalke 04. Pełny harmonogram i więcej informacji dotyczących LEC możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

MAD Lions sprawia ogromną niespodziankę, pokonując Fnatic w ostatnim meczu 4. tygodnia LEC!

Starcie pomiędzy Fnatic a MAD Lions jeszcze na długo przed jego rozpoczęciem zostało określone meczem 4. tygodnia LEC. Młodzieńcza energia hiszpańskic...