STS
fot. DreamHack/Jennika Ojala

W jakim humorze Av3k przyjedzie do Katowic? Polak wciąż niepewny utrzymania w QPL

Internetowa faza Quake Pro League Stage 2 zbliża się do końca. Do rozegrania została już tylko jedna kolejka, która ostatecznie przesądzi o tym, czy Maciej „Av3k” Krzykowski przyjedzie na katowickie finały lanowe, by bronić się przed utrzymaniem, czy też będzie mógł skupić się na walce o wyższe cele.

CZYTAJ TEŻ:
IEM znowu w Katowicach! W programie turniej CS:GO i finały Quake Pro League

Jak dotychczas Polak bardzo słabo radził sobie w drugim etapie rozgrywek i z siedmiu spotkań wygrał zaledwie jedno. Z tego powodu obecnie jest drugim najsłabszym graczem z Europy – gorzej wypadł tylko Kirill „cnz” Golubyov, który nie ma już żadnych szans na bezpośrednie utrzymanie. Z kolei Krzykowski nadal może liczyć na ratunek, tym bardziej że jego bezpośredni konkurent w walce o uniknięcie baraży, Dmytro „Xron” Sakharuk, nie poprawi już swojego bilansu. Na ten moment Xrona i Avka dzielą tylko dwa oczka, co oznacza, że reprezentant Endpoint nie musi dziś nawet wygrać z Alexandrem „baSem” Rybinem – wystarczy, że urwie mu jedną mapę, za co otrzyma cztery punkty i tym samym przeskoczy w tabeli Ukraińca.

Harmonogram dziesiątego tygodnia prezentuje się następująco:

16 lutego
16:00 Av3k vs baSe BO3
17:00 psygib vs dramiS BO3
18:00 toxjq vs RAISY BO3
19:00 whaz vs Effortless BO3
20:00 dooi vs cha1n BO3
21:00 cYpheR vs vengeurR BO3
22:00 Cooller vs k1llsen BO3
23:00 rapha vs DaHanG BO3

Wszystkie mecze wraz z angielskim komentarzem obejrzeć będzie można na oficjalnym kanale Quake’a na Twitchu, który znajduje się pod tym adresem.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Czas pokazać się z lepszej strony – startuje kolejny tydzień zmagań Polaków za granicą

Nie ma czasu na odpoczynek – ruszają kolejne spotkania z udziałem Polaków na drugim szczeblu rozgrywkowym Starego Kontynentu. Przed nami aż trzydzieśc...