fot. ESL/Bart Oerbekke

Carmac: Jeśli kibice nie zachowają ciszy podczas newralgicznych momentów, wyłączymy x-raya na 20 minut

Zbliża się kolejny wielki turniej CS:GO i to w dodatku na polskiej ziemi. Wraz z każdą poważniejszą imprezą jak bumerang wraca temat zachowania publiczności i ewentualnej pomocy graczom poprzez okrzyki w nierzadko kluczowych dla przebiegu rundy chwilach. ESL zamierza jednak podjąć walkę z takimi reakcjami i już podczas Intel Extreme Masters Katowice 2020 planuje edukować w tym temacie fanów zgromadzonych w Spodku, a w razie konieczności – także karać.

O powyższych działaniach poinformował w swoim wpisie na Reddicie Michał „Carmac” Blicharz, wiceprezes ds. gamingu w ESL:

Zasadniczo wierzymy w chemię między zawodnikami i publicznością. Nie chcemy, aby gracze byli odizolowani i nieświadomi swojego otoczenia. Wręcz przeciwnie. Chcemy, aby gracze mieli poczucie, że siedzą przed tysiącami entuzjastycznych ludzi. […] CS:GO to sport dla widzów. O to w tym wszystkim chodzi. Chcemy, aby najbardziej zagorzali fani byli podekscytowani tym, co zawodnicy wyprawiają w grze, a gracze byli jeszcze bardziej nakręceni dzięki żywiołowym reakcjom publiczności.

[…] Obecność żywej publiczności zmienia sposób, w jaki gra jest rozgrywana. Nie ma już od tego odwrotu. To nie jest ta sama otoczka wokół rozgrywki, która towarzyszy mnie lub wam podczas grania w domu i nigdy nie powinna taką być. Z drugiej strony, zawodnicy pozyskujący istotne informacje od widowni, nie są także czymś, co chcemy obserwować w trakcie rozgrywek.

Ale nie wylewajmy dziecka z kąpielą. Zamiast tego wprowadźmy etykietę. W golfie, snookerze i w tenisie tłumy wiedzą, jak się zachować, kiedy kibicować, a kiedy nie. Chcemy być w tym samym miejscu z CS:GO. Więc oto, co zrobimy, żeby się do niego dostać:

W Katowicach będziemy odtwarzać wideoklipy i będziemy omawiać je przez mikrofon ze sceny, aby edukować ludzi na temat tego, co uważamy za właściwe, a co nie. Wrzawa przed zabiciem nożem, wrzawa w momentach, gdy zawodnik wchodzi na plecy, zdradzanie okrzykami rzeczy, których zawodnik nie powinien widzieć itp. – wszytko to momenty, w których publiczność ma czekać z reakacją, aż dany czyn zostanie dokonany.

Jestem pewien, że proces ten nie będzie natychmiastowy. Spróbujemy tego, zobaczymy jak to działa i powtórzymy na przyszłych turniejach. Ustanowienie etykiety kibica w każdym sporcie nie jest łatwe, ale myślę, że może się to udać. I myślę, że możemy tego dokonać wcześniej, jeśli skorzystamy z doskonałej propozycji SPUNJA. Jeśli publiczność nie zastosuje się do naszych sugestii, wyłączymy dla niej x-raya na ponad 20 minut za każde wykroczenie.

Intel Extreme Masters Katowice 2020 wystartuje już w najbliższy poniedziałek. Po czterech dniach rywalizacji w grupach rywalizacja przeniesie się do Spodka, gdzie najlepszych sześć zespołów przywita kilkutysięczna katowicka widownia. W puli nagród turnieju znalazło się 500 tysięcy dolarów. Więcej informacji na temat turnieju znajdziecie w naszej relacji tekstowej.

Tagi: , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Internetowe wygrane PACTU i x-kom AGO, ex-Virtus.pro oddaje mecze walkowerem

Obecny tydzień obfituje w spotkania z udziałem polskich graczy CS:GO. Nie inaczej było w Tłusty Czwartek, a na porządnego pączka zasłużyły dziś Actina...