MaNa
fot. ESL/Timo Verdeil

Rozpoczyna się etap Ro76 IEM Katowice w StarCraft II

Dzisiaj rozpoczyna się tegoroczna edycja turnieju StarCraft 2 w ramach Intel Extreme Masters Katowice. Oprócz tytułu mistrzowskiego i dużej puli nagród, wynoszącej 400 tysięcy dolarów, najlepsi gracze z całego świata zawalczą też o punkty rankingowe do cyklu ESL Pro Tour, na czele z bezpośrednim awansem do turnieju finałowego, który odbędzie się podczas IEM Katowice 2021. Pierwszym krokiem zawodników na ich drodze do Spodka będzie faza Ro76, po której będziemy znać wszystkich uczestników fazy grupowej.

Podczas pierwszych dwóch dni rozgrywek na serwerach zobaczymy 64 graczy, którzy nie zapewnili sobie miejsca w fazie grupowej podczas kwalifikacji online. Zostali oni podzieleni na cztery grupy po szesnastu zawodników, z których do następnej rundy awansuje po trzech najlepszych. W etapie R076 rywalizacja odbędzie się w drabinkach podwójnej eliminacji, co oznacza, że dopiero druga przegrana seria będzie oznaczać eliminacje z turnieju.

Wśród uczestników R076 znalazło się sześciu Polaków – Grzegorz „MaNa” Komincz, Mateusz „Gerald” Budziak, Krystian „Krystianer ” Szczęsny, Piotr „souL” Walukiewicz, Szymon „Ziggy” Filipek oraz Tymoteusz „ArT” Makaran. Na ich drodze do fazy grupowej już dziś stanie jednak wielu utytułowanych zawodników, na czele z broniącym tytułu Eo „soO” Yun-Su, oraz zwycięzcami katowickiego IEM-a z odpowiednio 2014 i 2016 roku, Kimem „sOsem” Yoo Jinem oraz Choiem „Poltem” Seong Hunem.

Z powodów nam nieznanych Artur „Nerchio” Bloch wycofał się z udziału w Intel Extreme Masters Katowice 2020. Jego miejsce w lanowych kwalifikacjach do turnieju zajmie duński Protoss, Nikolai „PappiJoe” Tolstoy.

Relację z IEM Katowice w Starcraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.pl, a transmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Najważniejsze wydarzenia tygodnia

Najważniejsze wydarzenia tygodnia: 17-23 lutego

W ubiegłym tygodniu miało miejsce wiele wydarzeń mających spore znaczenie dla świata esportu. Prawdziwą rewolucją było podpisanie tzw. Louvre Agreemen...