IEM Katowice 2020
fot. ESL/Adela Sznajder

Startuje druga połowa Ro76 IEM Katowice w StarCraft 2

W fazie grupowej Intel Extreme Masters Katowice 2020 w StarCraft 2 pozostało już tylko sześć miejsc. Walczyć o nie będzie 32 zawodników rozstawionych w dwóch grupach etapu Ro76. Rozgrywki rozpoczną się już o godzinie 11:00, a do końca dnia dowiemy się, kto wystąpi w Audytorium Międzynarodowego Centrum Kongresowego. O awans zagra m.in. siedmiu Koreańczyków (w tym zwycięzca ubiegłorocznej edycji, Eo „soO” Yun Su), a także jeden Polak.

W grupach A i B, zgodnie z przewidywaniami, najlepiej radzili sobie Koreańczycy. Do kolejnego etapu przeszło czterech z nich, a pozostałe sloty przypadły Niemcowi (Tobias „ShoWTimE” Sieber) oraz Tajwańczykowi (Ke „Has” Yu Feng). Wiele wskazuje na to, że i dziś Azjaci zdominują resztę stawki, choć oczywiście nie można z góry skreślać Foreignerów. Wśród nich znaleźli się m.in. Juan Carlos „SpeCial” Tena Lopez, Huang „Nice” Yu Xiang, Clément „Clem” Desplanches, Diego „Kelazhur” Schwimer czy Julian „Lambo” Brosig.

Tuż po zakończeniu rozgrywek w obu bracketach poznamy wyniki losowania zawodników w fazie grupowej. Czeka tam już dwunastu zawodników (w tym Mikołaj „Elazer” Ogonowski), którzy udział w turnieju zapewnili sobie już wcześniej, wygrywając odpowiednie turnieje kwalifikacyjne. Na jutro zaś zaplanowano dzień przerwy, dzięki któremu uczestnicy będą mogli przygotować się do kolejnych spotkań.

Relację z IEM Katowice w StarCraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.pl, a transmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Aktualizacja CS:GO: Nowe podmenu dla celowników i naszywki dla agentów

Dzisiejszej nocy do CS:GO trafiła nowa aktualizacja, która oprócz solidnej porcji mniejszych poprawek na mapach Breach i Studio wprowadziła do gry spo...