Dark
fot. ESL/Adela Sznajder

Grupa A bez zaskoczeń – pełna dominacja Koreańczyków

Za nami już wszystkie piętnaście spotkań grupy A na Intel Extreme Masters Katowice 2020. Faza zasadnicza turnieju StarCraft 2 do tej pory nie zaskakiwała. Zgodnie z oczekiwaniami do playoffów awansowali wyłącznie Koreańczycy, a faworyci nie zawiedli swoich fanów. Pierwsze miejsce w zbiorze zajął mistrz świata 2019 roku, Baek „Dear” Dong Jun, który zostanie tym samym rozstawiony bezpośrednio w ćwierćfinałach. Kolejne dwie lokaty zajęli Park „Dark” Ryung Woo oraz Kim „Stats” Dae Yeob.

Jeszcze przed startem rozgrywek w Katowicach Dark uznawany był za głównego faworyta do zwycięstwa w grupie A, bez względu na to, kto dołączy do zbioru z etapu Ro76. Koreańczyk nie ma jednak czystego konta, bowiem dość niespodziewanie pokonał go Won „PartinG” Lee Sak. Protoss, znany z nieprzewidywalności, zaskoczył swojego rywala i z dużą przewagą wygrał dwie mapy z rzędu. To jednak nie wybiło Zerga z rytmu, a obecny mistrz świata nie popełnił w późniejszych meczach żadnych błędów. Przez lepszy bilans punktów grupę wygrał jednak Protoss, Dear.

O słabym występie mogą powiedzieć Ke „Has” Yu Feng i Juan Carlos „SpeCial” Tena Lopez. Tajwańczyk okazał się największą sensacją Ro76. Praktycznie nikt nie spodziewał się, że awansuje do fazy grupowej, ale to własnie tam zakończyła się jego passa zwycięstw. Has z bilansem 0-5 zajął ostatnie miejsce w grupie. Dwa oczka wyżej znalazł się Meksykanin. SpeCialowi udało się wygrać dwa spotkania, ale to nie wystarczyło, by znaleźć się w Top 3.

Już wkrótce rozpoczną się zmagania w grupie B IEM Katowice 2020. Wystąpią w niej dwaj Foreignerzy: Reynor i ShoWTimE, a także czterej Koreańczycy: Rogue, Zest, soO i Armani, z czego trzej pierwsi mają już na swoich kontach tytuły mistrzowskie IEM Katowice.

Relację z IEM Katowice w StarCraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.pl, a transmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Evil Geniuses i MAD Lions odpadają z IEM Katowice 2020

Mamy pierwsze poważne zaskoczenie podczas Intel Extreme Masters Katowice 2020! Evil Geniuses odpadło z turnieju już w fazie grupowej, niespodziewanie...