Reynor ShoWTimE
fot. ESL/Adela Sznajder

Obrońca tytułu wyeliminowany, ShoWTimE awansuje do playoffów

Poznaliśmy kolejnych trzech zawodników, którzy w sobotę wystąpią w playoffach IEM Katowice 2020 w StarCraft 2. Do grona najlepszej dwunastki turnieju dołączyło kolejnych dwóch Koreańczyków oraz jeden Niemiec. W grupie B wygrał Lee „Rogue” Byeong Yeol, który triumfował w Katowicach dwa lata temu. Na drugiej lokacie znalazł się mistrz z 2017 roku, Joo „Zest” Sung Wook, zaś ostatnie miejsce premiowane awansem zajął Tobias „ShoWTimE” Sieber.

Rezultaty grupy B mogły być zaskakujące dla wielu widzów. Z rozgrywek wyeliminowany został obrońca tytułu sprzed roku, Eo „soO” Yun Su, od którego gorszy wynik zaliczył tylko Park „Armani” Jin Hyuk. Poniżej oczekiwań zagrał też Riccardo „Reynor” Romiti, którego stawiano w roli jednego z faworytów całej imprezy. Włoch zdołał wygrać jedynie dwa mecze, z ShoWTimEm i Armanim, a na kolejne spotkania nie miał już żadnego pomysłu.

Rogue i Zest, którzy zakończyli rywalizację z bilansem 4-1, byli nieco niedoceniani przed startem rozgrywek, a w analizach stawiani byli w cieniu innych zawodników. Rogue awansował bezpośrednio do ćwierćfinałów dzięki lepszemu bilansowi map, natomiast Zest będzie musiał przebijać się przez jedną rundę więcej. ShoWTimE jest drugą do tej pory osobą, która zaczynając od Ro76 dostała się do playoffów – wcześniej osiągnął to Baek „Dear” Dong Jun.

Relację z IEM Katowice w StarCraft 2 można znaleźć na stronie Cybersport.pl, a transmisję w języku polskim można znaleźć na kanale ESL.TV Polska.

Tagi: , , , , , , , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Wojewoda Śląski zadecydował – IEM Katowice 2020 bez publiczności

Od godzin porannych panował chaos informacyjny dotyczący Intel Extreme Masters Katowice 2020 oraz wstępu publiczności na wydarzenie. Jeszcze do niedaw...

>