fot. Wisła All in! Games Kraków

jedqr dołącza do Illuminar Gaming! mono poza składem?

Potwierdziły się nasze niedawne doniesienia – Grzegorz „jedqr” Jędras oficjalnie opuścił szeregi Wisły All in! Games Kraków. Od dziś 21-latek będzie reprezentować barwy Illuminar Gaming. Wiele wskazuje jednak na to, że do drużyny dołączą także znacznie mniej znani Piotr „p1ter” Kubiak oraz Sebastian „fr3nd” Kuśmierz, którzy widnieją już w składzie ekipy na portalu ESEA. Jak dowiedziała się nasza redakcja, w formacji zabrakło miejsca dla Michała „mono” Gabszewicza.

Przypomnijmy, iż rewolucja kadrowa w iHG rozpoczęła się trzy tygodnie temu, gdy od zespołu odsunięci zostali Daniel „STOMP” Płomiński oraz Oskar „oskarish” Stenborowski. Na krótki czas zastąpieni zostali oni przez Karola „rallena” Rodowicza oraz Michała „snatchiego” Rudzkiego, jednak duet ten podjął tylko tymczasową współpracę z Illuminar. Kolejne informacje z obozu aktualnych ESL Mistrzów Polski dotarły do nas dopiero w ubiegły czwartek, gdy poinformowaliśmy, iż organizacja prowadzi negocjacje z Wisłą All in! na temat wykupu jedqra.

CZYTAJ TEŻ:
Nieoficjalnie: Oto gracze, którzy wspomogą Wisłę All in! w ESEA MDL

Można jednak przypuszczać, iż rozmowy z Białą Gwiazdą były tylko jednym z elementów budowy nowego składu iHG. Formacja prawdopodobnie zdecydowała się bowiem zaufać także młodej krwi w formie Piotra „p1tera” Kubiaka oraz Sebastiana „fr3nda” Kuśmierza. Pierwszy z wymienionych graczy ma na swoim koncie występy między innymi pod banderą Pompa Teamu, a w ostatnim czasie próbował swoich sił w projekcie ARRMY autorstwa piratesports. Ostatniego z nowych nabytków Illuminar można natomiast kojarzyć z gry dla chociażby Prosperity oraz Vex.esport.

W związku z powyższymi transferami z podstawowym składem Illuminar ma pożegnać się mono, który mógł się pochwalić najdłuższym stażem w zespole. Gabszewicz szeregi rodzimej formacji zasilił przecież pod koniec 2018 roku, gdy reprezentowała ona jeszcze x-kom team. Po przejściu do Illuminar 24-latek zdołał sięgnąć po triumf w Games Clash Masters 2019, a także pojawił się na dwóch zagranicznych turniejach z serii DreamHack Open.

W tej sytuacji wyjściowy skład Illuminar Gaming prawdopodobnie będzie prezentował się następująco:

  • Paweł „innocent” Mocek
  • Paweł „reatz” Jańczak
  • Grzegorz „jedqr” Jędras
  • Piotr „p1ter” Kubiak
  • Sebastian „fr3nd” Kuśmierz
  • Adrian „IMD” Pieper – trener
Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

s1mple czy kennyS? Na`Vi czy G2? Kto nowym mistrzem IEM Katowice?

Jeszcze przed startem Intel Extreme Masters Katowice 2020 bez trudu stworzylibyśmy krótką listę potencjalnych faworytów. Bez wątpienia znalazłoby się...