fot. ESL/Helena Kristiansson

s1mple: Zgadzam się, że to był najlepszy mecz Na`Vi w historii

29 lutego 2020 roku to dzień, który zostanie na długo zapamiętany przez wszystkich fanów dywizji CS:GO Natus Vincere. Piątka z regionu CIS w półfinale Intel Extreme Masters Katowice 2020 niczym pług przedarła się przez przeszkodę w formie Astralis i jutro stanie do ostatniego etapu walki o mistrzowski tytuł.

Po dzisiejszej wygranej na gorąco na kilka pytań OJ Borga odpowiedział Oleksandr „s1mple” Kostyliev, który znów zaprezentował swoje najlepsze oblicze. – Każdy był po prostu bardzo skupiony. Z każdym kolejnym meczem gramy coraz lepiej i wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę – tak mówił o przyczynach swojego spektakularnego triumfu ukraiński snajper.

CZYTAJ TEŻ:
Pokaz siły Na`Vi! s1mple i spółka deklasują Astralis w półfinale IEM Katowice

Na`Vi zarówno na Duście2, jak i na Nuke’u mogło cieszyć się sporym prowadzeniem, lecz gracze z Europy Wschodniej nie pozwolili sobie nawet na moment dekoncentracji: – Przed każdą rundą mówiliśmy sobie, że trzeba zachować pełne skupienie. Wiedzieliśmy, że rywale w każdej chwili mogą się obudzić – w przeszłości wracali już przecież z takich wyników, jak np. 1:14. Cały czas powtarzaliśmy sobie, że musimy to domknąć i awansować do finału – wyjaśnił s1mple.

22-latek następnie zgodził się z tezą postawioną przez Henry’ego „Henry’egoG” Greera, który stwierdził, iż nigdy dotąd nie oglądał lepszego meczu w wykonaniu Na`Vi – To prawda w 100 procentach – powiedział Kostyliev, który na koniec rozmowy przedstawił plan swojej ekipy na niedzielę. – Będziemy grać w ten sam sposób co dzisiaj. Po prostu chcemy zdobyć w tym składzie przynajmniej jedno trofeum. Wiemy, że G2 jest świetnym zespołem, czarnym koniem tego turnieju, ale i tak będziemy gotowi.

Rywalem Natus Vincere w finale BO5 będzie G2 Esports. Początek meczu zaplanowano na jutro na 17:00. Polskojęzyczna transmisja z Intel Extreme Masters Katowice 2020 dostępna jest w ESL.TV Polska.

ŚLEDŹ RELACJĘ Z IEM KATOWICE 2020 CS:GO

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

JW: Przyjechaliśmy tu nie wiedząc, czego możemy się po sobie spodziewać

Sobotni wieczór przebiegał pod znakiem półfinałów Intel Extreme Masters Katowice 2020. W pierwszym z nich Fnatic musiało uznać wyższość G2 Esports, je...