Czy Intel Extreme Masters Katowice 2020 był popisem jednego aktora? Aby poznać odpowiedź na to pytanie, postanowiliśmy przyjrzeć się garści statystyk z polskiego turnieju. Zaskoczenia nie było – w najważniejszych tabelach króluje Oleksandr „s1mple” Kostyliev, choć i on może jeszcze wyszlifować niektóre elementy swojej gry.

Zacznijmy od słynnego ratingu autorstwa HLTV, w którym Ukrainiec wyraźnie wyprzedził wszystkich rywali. Wicelidera zestawienia, Mathieu "ZywOo" Herbauta, od Kostylieva dzieli przecież aż dziewięć setnych, podczas gdy laureaci miejsc 2-5. zmieścili się w zakresie zaledwie czterech setnych. Na uwagę bez wątpienia zasługuje też obecność w top 5 dwóch graczy Astralis oraz Robina "ropza" Koola, którego mousesports pożegnało się z rywalizacją w fazie grupowej.

Młody Estończyk jeszcze wyżej uplasował się, jeśli chodzi o kategorię największej różnicy fragów i zgonów. I on musiał jednak raz jeszcze uznać wyższość s1mple'a, i to wyraźnie. Warto wspomnieć, iż tym razem w zestawieniu panuje nieco większa różnorodność – widzimy w nim przecież też graczy G2 Esports oraz Fnatic.

CZYTAJ TEŻ:
s1mple the best!

Trzecim aspektem wziętym przez nas pod uwagę był stosunek zdobytych zabójstw do rozegranych rund. Znów na najwyższym stopniu podium uplasował się s1mple, znów tuż za nim znalazł się ropz, którego przewaga nad Nicolaiem "dev1cem" Reedtzem może robić wrażenie. Czołową piątkę uzupełnili ZywOo z Vitality oraz Jonathan "EliGE" Jablonowski.

To właśnie strzelec Teamu Liquid przełamał dominację s1mple'a, wykręcając najlepsze liczby, jeśli chodzi o obrażenia na rundę. Kostyliev zobaczył jednak plecy tylko Jablonowskiego, wyprzedzając za to ZywOo oraz Emila "Magiska" Reifa i Nemanję "huNtera-" Kovača. Warto zauważyć, iż statystyki tego duetu na pewno zaniżyły naprawdę nieudane występy przeciwko Na`Vi w play-offach.

W kolejnej kategorii na czoło wrócił jeden z triumfatorów katowickiego IEM-a, ale o dziwo nie chodzi o s1mple'a, a o Ilyę „Perfecto” Zalutskiya. Najnowszy nabytek Natus Vincere był najskuteczniejszy w clutchach, wygrywając aż osiem potyczek w sytuacji 1vsX. Co ciekawe, siedmioma skutecznymi indywidualnymi akcjami popisał się natomiast Helvijs "broky" Saukants z FaZe Clanu.

Na koniec sprawdziliśmy za to, kto najlepiej sprawdzał się w roli entry-fraggera. Zaszczyt ten przypadł Joakimowi "jkaemowi" Myrbostadowi z 100 Thieves, który nieznacznie wyprzedził ZywOo oraz Jake'a "Stewiego2k" Yipa z Liquid. Na pozycji agresywnego strzelca dobrze radzili sobie również Nikola "NiKo" Kovač oraz Denis "electronic" Sharipov.

Rating 2.0 Różnica K-D Fragi na rundę
s1mple 1,33  s1mple +119 s1mple 0,83
ZywOo 1,24 ropz +59 ropz 0,82
Magisk 1,21 KRIMZ +46 dev1ce 0,76
dev1ce 1,21 kennyS +40 ZywOo 0,76
ropz 1,21 dev1ce +38 ELiGE 0,76
Obrażenia na rundę Wygrane clutche Otwierające fragi na rundę
ELiGE 87,8 Perfecto 8 jkaem 0,16
s1mple 87,6 broky 7 ZywOo 0,15
ZywOo 86,8 s1mple 7 Stewie2k 0,15
huNter- 85,4 jks 7 NiKo 0,14
Magisk 85,1 AMANEK 6 electronic 0,14
dane pochodzą ze strony HLTV.org

SPRAWDŹ RELACJĘ Z IEM KATOWICE 2020 CS:GO