fot. ESL/Bart Oerbekke

ALEX odejdzie z Vitality? Znamy potencjalnych następców

Początek 2020 roku nie był łaskawy dla reprezentantów Teamu Vitality w Counter-Strike’u: Global Offensive. W większości francuska formacja zawiodła zarówno w fazie grupowej BLAST Premier Spring 2020, jak i podczas Intel Extreme Masters Katowice 2020. Niewykluczone, że teraz czekać ją będą zmiany.

Jak podaje francuski portal 1pv, zespół ma opuścić Alex „ALEX” McMeekin. Co zaskakujące, zawodnik brytyjskiego pochodzenia podobno sam podjął decyzję o rozstaniu z Vitality, a jest ona związana między innymi z tym, jak napięty będzie harmonogram jego drużyny w nadchodzących miesiącach, co z kolei spowodowałoby dużą liczbę międzynarodowych podróży.

Na ten moment pewne jest, że Vitality wystąpi w fazie grupowej ESL Pro League Season 11, podczas ESL One Rio 2020 Major Championship i BLAST Premier Spring 2020 Showdown. Niewykluczone także, iż formacja otrzymała zaproszenia do innych, na ten moment nieogłoszonych rozgrywek.

CZYTAJ TEŻ:
apEX: Wydawało nam się, że jesteśmy przygotowani do turnieju

Jeśli wierzyć informacjom, do których dotarli dziennikarze francuskiego portalu, na celowniku Teamu Vitality znaleźli się już pewni gracze. Pierwszym z nich jest Ali „hAdji” Haïnouss, to 24-letni zawodnik reprezentujący aktualnie Team LDLC. Drugim wyborem dla francuskiej organizacji ma być natomiast będący Belgiem Nicolas „Keoz” Dgus z Syman Gaming.

Drużyna CS-a grająca pod banderą Teamu Vitality rok 2019 może zaliczyć do udanych – wygrała m.in. cs_summit 4, finały ECS Season 7 czy EPICENTER 2019. Początek 2020 to natomiast dwa niezadowalające występy w Londynie podczas fazy grupowej BLAST Premier i w katowickim IEM-ie, gdzie odpadła po pierwszym etapie.

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close
Faker

LCK zostanie zawieszone przez epidemię koronawirusa

Spokojny przebieg jednych z najważniejszych rozgrywek League of Legends na świecie kolejny raz został zachwiany przez epidemię koronawirusa. LoL Champ...