fot. DreamHack/Stephanie Lindgren

Pogromcy AVEZ z awansem do pierwszego sezonu FLASHPOINTA

Obaj rywale AVEZ Esports, którzy okazali się lepsi od polskiego składu podczas fazy grupowej FLASHPOINT Global Qualifier, świętowali wczorajszego wieczoru awans do głównych rozgrywek. BIG w dwóch mapach odprawiło z kwitkiem HAVU Gaming, natomiast trzech potyczek do zwycięstwa potrzebowali gracze Orgless.

Johannes „tabseN” Wodarz i kompani uchodzili za głównych faworytów zmagań w Los Angeles, w związku z czym presja była na pewno spora. Niemniej reprezentanci niemieckiej organizacji stracili w całym turnieju kwalifikacyjnym tylko jedną mapę – tyle że miało to miejsce w inauguracyjnym spotkaniu w formacie BO1, przez co niedawni triumfatorzy DreamHack Open Leipzig stracili jakikolwiek margines błędu. Jak się okazało, podziałało to na niemiecko-turecką formację motywująco, bo ta najpierw odesłała do domu AVEZ, a później taki sam los zgotowała DATONIE Gaming, biorąc tym samym rewanż za porażkę w premierowym spotkaniu. Koniec końców wczoraj gracze BIG po dwóch dość zaciętych odsłonach batalii z HAVU Gaming przypieczętowali swój udział we FLASHPOINCIE.

Dla wielu niemałym zaskoczeniem podczas rywalizacji w USA może być postawa Orgless. Pozostająca bez pracodawcy drużyna Yassine’a „Subrozy” Taoufika była bezbłędna podczas zmagań grupowych, gdy chociażby pokonała w meczu otwarcia naszych rodaków z AVEZ. Wczoraj potwierdziła dobrą dyspozycję, wygrywając z kolei z Chaos Esports Club. Na Overpassie wszystko przebiegało zgodnie z planem kanadyjsko-amerykańskiej piątki, ale problemy pojawiły się na wybranym przez nią Nuke’u. Mimo to ostatnie słowo należało właśnie do Orgless, które do pierwszego sezonu nowopowstałej ligi przystąpi jako jedna z najniżej notowanych formacji, gdyż obecnie piastuje odległą, 47. pozycję w rankingu HLTV.

Oto komplet wczorajszych wyników: 

5 marca

Półfinał

18:00 HAVU Gaming 0:2 BIG
Mirage 12:16
Dust2 13:16
21:00 Orgless 2:1 Chaos Esports Club
Overpass 16:6
Nuke 12:16
Inferno 16:11

Tak prezentuje się klasyfikacja końcowa FLASHPOINT Global Qualifier:

1-2. BIG, Orgless 16 000 $
3-4. Chaos Esports Club, HAVU Gaming 8 000 $
5-6. Copenhagen Flames, Detona Gaming 5 000 $
7-8. AVEZ Esport, Redemption POA 3 000 $
Tagi: , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Rewanż za ubiegły rok? Origen kontra G2, czyli spotkanie na szczycie już dziś w LEC

Faza zasadnicza wiosennej rundy League of Legends European Championship wkracza w decydującą fazę. Już dziś dziesięć najlepszych zespołów ze Starego K...