STS
fot. Ultraliga/Radosław Makuch

Selfie wraca do LEC! Polak oficjalnie midlanerem Vitality do końca wiosennej rundy

Potwierdziły się ostatnie doniesienia na temat powrotu Marcina „Selfiego” Wolskiego do najwyższej klasy rozgrywkowej Starego Kontynentu. Polski midlaner po paru miesiącach przerwy od profesjonalnej rywalizacji nareszcie ponownie zawita na salony i to od razu w League of Legends European Championship. Wolski przed paroma dniami został wpisany do bazy danych kontraktów Riot Games jako zawodnik Teamu Vitality, a dziś został oficjalnie zaprezentowany jako pełnoprawny gracz głównego składu francuskiej organizacji.

Zgodnie z danymi zawartymi we wspomnianej bazie Selfie podpisał krótkoterminowy kontrakt z Vitality, który ma obowiązywać tylko do 23 marca, a więc do momentu zakończenia fazy zasadniczej LEC 2020 Spring Split. Oznacza to oczywiście, że Selfie zastąpi w najbardziej prestiżowych rozgrywkach LoL-a w Europe występującego dotychczas w Vitality Lucasa „Sakena” Fayarda, który ma wspomóc akademię zespołu w play-offach La Ligue Française. Warto jednak wspomnieć w tym miejscu, że sam Saken jeszcze przed rozpoczęciem splitu nie miał być środkowym głównego składu Vitality, bo pozycję tę piastować miał Aljoša „Milica” Kovandžić. Serb jednakże nie zdołał pokazać się publiczności, a powodem tego były problemy z uzyskaniem wizy, przez które zespół Jakuba „Jactrolla” Skurzyńskiego trawiły coraz to większe problemy.

Aktualnie Team Vitality okupuje dno tabeli LEC i do tej pory zupełnie nic nie wskazywało na to, żeby sytuacja ta miała ulec zmianie. Pszczółkom nie pomogło nawet wprowadzanie do składu Pierre’a „Steelbacka’ Medjaldiego, przez co na ten moment posiadają one zaledwie jedno zwycięstwo na swoim koncie po dwunastu rozegranych starciach. Być może Wolski będzie w stanie poprawić morale oraz wyniki borykającego się z problemami zespołu, niemniej patrząc na rezultaty Vitality trudno jest w to uwierzyć. Tak czy inaczej, najbliższą okazją do wywalczenia niebywale cennych punktów ligowych będą starcia z Rogue oraz Excel Esports, które do najsłabszych rywali nie należą. Pełny harmonogram i aktualną klasyfikację LEC 2020 Spring Split możecie znaleźć w naszej relacji tekstowej:

Tagi: , , , , , ,
Przeczytaj poprzedni wpis: close

Turecki hetman podbija Francję. Glebo odpada z play-offów PG Nationals

Niektóre z europejskich rozgrywek League of Legends drugiego szczebla dobiegły już końca, a drużyny rozpoczęły już przygotowania do play-offów lub też...